Rajd dla Frajdy w Brzegu

W sobotę (9 lipca) szykuje się nie lada gratka dla amatorów kolarstwa szosowego i turystycznego! Drugi rok z rzędu z Brzegu wystartuje bowiem opolski etap rajdów rozgrywanych w ramach cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem Przez Polskę”.

Na Uczestników czekają do wyboru 3 dystanse o różnym charakterze zabawy – Sportowy (120 km), Podróżniczy (170 km) oraz Rekreacyjny (80 km). O ile w minionym roku trasy rajdu przebiegały przez tereny Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, to tym razem wybór padł na malownicze drogi wiodące w kierunku południowym, tj. przez Lewin Brzeski i Niemodlin w stronę Nysy, a pętla zostanie domknięta powrotem od Grodkowa. Etap co do zasady będzie płaski – tak żeby w letnim słońcu nikt nie miał problemu z dotarciem do mety (kilka pagórkowatych atrakcji czeka natomiast na dystansie Podróżniczym).

Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Brzeg, a patronat honorowy objął Burmistrz Jerzy Wrębiak. Bazą maratonu będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Sportowa 1 – stadion). Więcej informacji można znaleźć na stronach wydarzenia:

RAJD DLA FRAJDY
FACEBOOK

Udział w rajdzie jest dostępny dla wszystkich chętnych, a rejestracja jest otwarta do niedzieli 3 lipca. Informacje o zapisach.

195 thoughts on “Rajd dla Frajdy w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.