Powiat brzeski sportem stoi

Piętnastu zawodników decyzją Zarządu Powiatu Brzeskiego zostało uhonorowanych stypendiami oraz nagrodami za wybitne osiągnięcia na arenach sportowych w 2022 roku. Cieszy fakt, że pomimo ograniczonych środków, z roku na rok przybywa wyróżnionych sportowców, i to z coraz większymi z sukcesami. Przedwczoraj (15 marca) starosta brzeski Jacek Monkiewicz wręczył decyzje o przyznaniu finansowego wsparcia.

Zarząd Powiatu Brzeskiego przyznał 7 stypendystom miesięczne świadczenie w wysokości 300 złotych. Przyznano również 8 jednorazowych nagród w wysokości 500 złotych.

Stypendyści i stypendystki:

– Marta Kuraś (judo) – Młodzieżowy Mistrz Polski w Judo, członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Judo.

– Emilia Pietrzak (jeździectwo) – IV miejsce w Międzynarodowych Zawodach Jeździeckich Small Round, V miejsce w Międzynarodowych Zawodach Jeździeckich Elite Tour, VII miejsce w Międzynarodowych Zawodach Jeździeckich Medium Tour.

– Paulina Zarychta (sumo/judo) – Młodzieżowy Mistrz Polski w Sumo, II miejsce w Europejskich Igrzyskach

– Akademickich w Judo (drużynowo), członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Sumo.

– Kamil Karbowiak (lekkoatletyka) – członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 51. Miejsce w maratonie podczas Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

– Marcel Resiak (sumo/judo) – I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo, I miejsce w Mistrzostwach Europy w Sumo, I miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w Sumo.

– Maciej Babula (lekkoatletyka) – I miejsce w Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce – biegi sztafetowe, IV miejsce w Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce – bieg 110 metrów przez płotki.

– Wojciech Pszczolarski (kolarstwo) – I miejsce w wyścigu punktowym podczas Mistrzostw Polski w Kolarstwie Torowym, VIII miejsce w wyścigu punktowym podczas Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym, IX miejsce w wyścigu madison podczas Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym

Sportowcy, którym przyznano jednorazową nagrodę za osiągnięte wyniki:

– Patrycja Kurowska (softball) – I miejsce w Polskiej Lidze Softballu Kobiet, I miejsce w Pucharze Polski w Softballu Kobiet.

– Klaudia Rudyk (softball) – I miejsce w Polskiej Lidze Softballu Kobiet, I miejsce w Pucharze Polski w Softballu Kobiet.

– Natalia Paluch – (softball) – I miejsce w Polskiej Lidze Softballu Kobiet, I miejsce w Pucharze Polski w Softballu Kobiet.

– Łukasz Czajkowski (sporty siłowe) – III miejsce w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc oraz IV miejsce w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

– Sławomir Sidorowicz (sporty siłowe) – Mistrz Polski w Trójboju Siłowym Seniorów oraz I miejsce w Mistrzostwach Polski Niepodległej w Martwym Ciągu.

– Marcin Sidorowicz (sporty siłowe) – Wicemistrz Polski Juniorów w Wyciskaniu Leżąc

– Dariusz Ilów (sporty siłowe – trener i działacz) – członek Komisji Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, wieloletni działacz i trener KS Pogorzela Olszanka Sekcja Sportów Siłowych, uczestnik wielu imprez sportowych.

– Grzegorz Drozd (sporty siłowe) – Mistrz Polski w Kulturystyce (kategoria weteranów + 60).

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy.

95 thoughts on “Powiat brzeski sportem stoi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.