Jeść śniadania, czy ich nie jeść? Oto jest pytanie

Czy śniadanie to rzeczywiście najważniejszy posiłek dnia? Czy koniecznie powinniśmy znaleźć czas każdego poranka, aby przygotować sobie wartościową przekąskę? A może rację mają ci, którzy śniadania pomijają i pierwszy posiłek jedzą dopiero południa?

Na temat śniadań powstały setki artykułów, a jednak niektóre osoby wciąż wierzą w różnego rodzaju mity, jak na przykład ten, że ich pomijanie pomaga w odchudzaniu.

Postanowiliśmy zebrać dla Was wypowiedzi pięciu dietetyczek, abyście mogli wyrobić sobie własne zdanie na podstawie opinii specjalistek w tej dziedzinie.

Śniadanie jest ważne, ponieważ po całonocnym poście dostarcza organizmowi energii i składników odżywczych potrzebnych do rozpoczęcia dnia. Pomaga utrzymać poziom cukru we krwi, poprawia koncentrację i wydajność umysłową oraz zapobiega objadaniu się w ciągu dnia.
Agnieszka Zajdel-Kurowska, dietetyk i coach żywieniowy

Spożywanie regularnych posiłków, w tym śniadań, pomaga utrzymać metabolizm w ryzach i przeciwdziała nagłym napadom głodu. Dzięki temu łatwiej jest kontrolować wagę ciała i unikać nadwagi.
dr n. med. Agnieszka Szulc, specjalista żywienia klinicznego

Śniadanie jest pierwszym posiłkiem dnia, który dostarcza organizmowi energii i składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Pomaga także zachować równowagę hormonalną i poprawić samopoczucie.
Katarzyna Osadnik, dietetyk

Niektórzy ludzie myślą, że pominięcie śniadania pomoże im schudnąć, ale to błędne podejście. Faktycznie, spożywanie śniadania może pomóc w utrzymaniu zdrowej masy ciała, ponieważ zapewnia organizmowi energię na cały dzień i zapobiega podjadaniu.
Katarzyna Pająk, dietetyk

Śniadanie jest niezwykle ważne dla zdrowia układu nerwowego, ponieważ dostarcza mu glukozę, czyli paliwo niezbędne do pracy. Spożywanie śniadania może poprawić nastrój, koncentrację i pamięć, a także pomóc w redukcji stresu.
Małgorzata Kostrzewa-Zabłocka, dietetyk

Co jednak zrobić, gdy brakuje nam czasu na przygotowanie śniadania? Z rozwiązaniem przychodzi działająca w Przylesiu firma Fit-Morning, która dowozi zdrowe, pożywne i smaczne posiłki do domów i miejsc pracy w niemal całym powiecie brzeskim.

Jak to działa?
Zamawianie zdrowych, pożywnych i dobrze zbilansowanych śniadań jest bardzo proste. Dzięki Fit-Morning nie trzeba już z samego rana wychodzić na zakupy i przyrządzać posiłków dla każdego z domowników. Nie trzeba również śpieszyć się z przygotowaniem drugiego śniadania dla dzieci, które za moment powinny być w szkole. Wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do internetu i chęć sięgnięcia po produkty przygotowane przez osoby pasjonujące się zdrowym jedzeniem.

Śniadanie zamówisz na www.fit-morning.pl. Następnego dnia zostanie ono dowiezione prosto pod Twoje drzwi (do godz. 6:00) lub do miejsca Twojej pracy (do godz. 9:00).

189 thoughts on “Jeść śniadania, czy ich nie jeść? Oto jest pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.