Wpadł na radar – miał 3 promile w organizmie

Policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli właściciela audi. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości przez 38-latka. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał blisko 70 km/h. Jak się okazało na koncie ma on również inne przewinienia. Nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy. W organizmie miał pond 3 promile alkoholu.

Kilka dni temu policjanci z brzeskiej drogówki sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy w Żłobiźnie. Około godziny 10:00 ręcznym miernikiem prędkości nagrali, jak kierujący audi przekroczył dozwoloną prędkość o kilkanaście kilometrów. Mężczyzna na obowiązującej 50 jechał blisko 70 km/h.

Szczegółowa kontrola pokazała, że 38-letni mieszkaniec gminy Olszanka nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Natomiast badanie na zawartość alkoholu wykazało, że jest on nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazują się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Swoim zachowaniem narażają siebie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą. Jeśli jesteś świadkiem, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareaguj i poinformuj policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

95 thoughts on “Wpadł na radar – miał 3 promile w organizmie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.