Zakończył się kolejny sezon Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Mocne Granie ponownie zostało mistrzem Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu. W rozegranym w niedzielę (2 kwietnia) rewanżowym meczu finałowym zespół z Jelcza Laskowic po raz drugi pokonał 1 PSAP, tym razem 3:2. Brązowe medale przypadły Podnośnikom Michalski.

W pierwszym meczu finałowym Mocne Granie wygrało 3:0, więc do obrony tytuły potrzebne mu były tylko dwa sety. Zawodnicy z Jelcza sprawę załatwili bardzo szybko, bo do przypieczętowania mistrzostwa potrzebowali zaledwie 40 minut, a decydujący punkt asem serwisowym zdobył Szymon Kamiński.

Gdy losy tytułu były już rozstrzygnięte, na parkiet w zespole mistrzów weszli zmiennicy i odtąd mecz całkowicie zmienił oblicze. „Saperzy”, mimo że grali „gołą” szóstką, zmobilizowali się i wygrali kolejne dwie partie, a w decydującej toczyli wyrównany bój na przewagi. Ostatecznie Mocne Granie zwyciężyło 3:2, podtrzymując passę 26 zwycięskich meczów w BALS. Ostatni raz ekipa z Jelcza-Laskowice w brzeskiej lidze przegrała w czerwcu 2020 roku, ulegając w finale Podnośnikom Michalski.

I to właśnie drużyna Podnośników zajęła trzecie miejsce w tym sezonie, w niedzielę pokonując po raz drugi The Roosters – tym razem 3:1. Bardzo ciekawe i wyrównane były dwa mecze o V miejsce w lidze z udziałem Hot Chili Peppers i Lwów Parkietu. W pierwszym HCP wygrało 2:1, w drugim górą byli tworzący drużynę Lwów policjanci z Jelcza-Laskowic, wygrywając 2:0, co dało im piąte miejsce w BALS-ie.

Siódmą lokatę zajęła ekipa Rekinów z Trójki, która wycofała się z rozgrywek w połowie rundy zasadniczej.

Na zakończenie organizatorzy wybrali najlepszych zawodników poszczególnych drużyn oraz najlepszego siatkarza ligi. Tytuł MVP drugi raz z rzędu otrzymał Oleg Chekan (Mocne Granie), a wyróżnienia w zespołach przypadły następującym zawodnikom:

Marek Dolata (Mocne Granie)
Andrzej Orłowski – najskuteczniejszy zawodnik ligi – 112 punktów (1 PSAP)
Wiktor Czerep (Podnośniki Michalski)
Szymon Grzybowski (The Roosters)
Krystian Bobko (Lwy Parkietu)
Piotr Książek (Hot Chili Peppers)

Końcowa kolejność BALS 2022/2023:
1. Mocne Granie Jelcz-Laskowice
2. 1 PSAP Brzeg
3. Podnośniki Michalski Brzeg
4. The Roosters Brzeg
5. Lwy Parkietu Jelcz-Laskowice
6. Hot Chili Peppers Brzeg
7. Rekiny z Trójki Brzeg

192 thoughts on “Zakończył się kolejny sezon Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.