Policja podsumowała wielkanocny weekend


Za nami świąteczny weekend. Od piątku do poniedziałku na drogach naszego powiatu nie odnotowaliśmy żadnej kolizji i wypadku. Nikt nie został ranny. Doszło jedynie do 2 zdarzeń z udziałem leśnej zwierzyny. Policjanci sprawdzali prędkość, to czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz czy przewożą dzieci w fotelikach. Każda kontrola wiązała się również ze sprawdzeniem stanu trzeźwości kierowcy.

Podczas świątecznego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę tuż przed godziną 20:00. Wówczas oficer dyżurny odebrał informację, że na jednej z ulic w mieście kierowca mazdy uszkodził dwa zaparkowane pojazdy i próbuje odjechać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, zastali świadków, którzy uniemożliwili mężczyźnie ucieczkę. Badanie wykazało, że kierujący mazdą 36-letni mężczyzna w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Podczas świąt policjanci zatrzymali również 1 kierowcę po użyciu alkoholu i 8 nietrzeźwych rowerzystów.

We wtorek rano policjanci z brzeskiej drogówki przeprowadzili działania trzeźwy poranek. Funkcjonariusze kontrolowali kierowców podróżujących brzeskim odcinkiem autostrady A4. Podczas tych działań przeprowadzili blisko 300 badań. 3 kierowców było po użyciu alkoholu, natomiast jeden z nich był nietrzeźwy. 42-letni kierowca ciężarowego volvo w organizmie miał promil alkoholu.

Kolejny nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani w Lewinie Brzeskim. Podczas wtorkowego poranka policjanci przebadali ponad 100 kierowców. Jeden z nich (40-letni właściciel volkswagena) w organizmie miał ponad promil alkoholu i kierował, chociaż wcześniej otrzymał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas kontroli zatrzymano jeszcze jednego kierowcę, który kierował mimo wcześniej otrzymanego zakazu.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Kierowcy, którzy złamali zakaz, muszą się natomiast liczyć z wydłużeniem zakazu od roku do 15 lat i karą więzienia do 5 lat.

97 thoughts on “Policja podsumowała wielkanocny weekend

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.