Poszukiwany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej

Do 5 lat więzienia grozi 63-letniemu mieszkańcowi Brzegu. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież rozbójniczą. Zatrzymany, chcąc zachować swój łup, odepchnął pracownicę sklepu i uciekł, nie płacąc za artykuły. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa. Za kradzież rozbójniczą grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci kryminalni z Brzegu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z marketów w mieście. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wszedł do sklepu i z półek zabrał różne słodycze. Nie płacąc za nie, chciał opuścić sklep.

Całą sytuację zauważyła pracownica sklepu, która postanowiła zatrzymać mężczyznę i uniemożliwić mu ucieczkę. Wówczas podejrzewany odepchnął kobietę i wybiegł ze sklepu. W tej sprawie policjanci zabezpieczyli monitoring i rozpytali świadków. Niespełna 2 godziny po zdarzeniu kryminalni dotarli do mężczyzny. To 63-letni mieszkaniec miasta. Funkcjonariusze znaleźli również przy nim skradzione słodycze. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Dalsze czynności pokazały, że mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania. Był poszukiwany do odbycia kary więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa również przeciwko mieniu. 63-latek trafił już do więzienia, gdzie spędzi blisko rok. Tym razem, w związku z zarzutem kradzieży rozbójniczej, musi się liczyć z karą do 5 lat więzienia.

100 thoughts on “Poszukiwany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.