Walkower: Starowice wygrały, ale to Stal zagra w finale [FOTOREPORTAŻ]

Półfinałowy mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski przyniósł wiele emocji, bramek i kontrowersji. W derbach powiatu brzeskiego zespół LZS Starowice pokonał trzecioligową Stal Brzeg 3:2. To jednak ekipa z Brzegu zagra w finale, bo w wyniku złej interpretacji przepisów przez sztab ze Starowic, w drużynie wystąpili nieuprawnieni zawodnicy.

Mecz był rozgrywany w niezwykle trudnych warunkach. Wielogodzinne opady deszczu spowodowały pojawienie się wielu kałuż, z którymi zawodnicy musieli sobie radzić. Lepiej na murawie odnaleźli się gospodarze, którzy już w 40. sekundzie otworzyli rezultat. Płaskie dogranie z lewego skrzydła wykończył Rudnik i LZS prowadził 1:0. Później na murawie zdecydowanie przeważali brzeżanie. Strzały oddawali Czajkowski, Szela, Bronisławski i Ochwat, lecz wyrównać udało się im dopiero tuż przed przerwą. W 40. minucie świetne dogranie Jakuba Czajkowskiego wykończył „Deco” i było 1:1.

Po zmianie stron znów byliśmy świadkami wodno-błotnej batalii. W 50. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska zamknął Zychowicz i Starowiczanie prowadzili 2:1. Chwilę później mogło być nawet 3:1, lecz bardzo dobrą interwencją popisał się Firek. W 68. minucie na tablicy wyników ponownie mieliśmy remis. Na rogu pola karnego faulowany był Morys, a jedenastkę pewnie wykorzystał Dominik Bronisławski.

Ostatni głos należał jednak do miejscowych. W 82. minucie dogranie wzdłuż bramki przeciął Ble Dro Narcisse, jak się później okazało, zapewniając w ten sposób czwartoligowcowi awans do finału. Stalowcy mieli kilka znakomitych okazji (poprzeczka Amaniego, świetnie obroniony strzał Bronisławskiego czy futbolówka wybijana z linii bramkowej po główce jednego z brzeskich zawodników), lecz wynik już się nie zmienił.

Starowice nie cieszyły się jednak długo z wygranej. Następnego dnia Wydział Gier OZPN zweryfikował wynik meczu i przyznał walkowera na korzyść Stali Brzeg. W zespole LZS Starowice wystąpili bowiem nieuprawnieni zawodnicy.

W finale Stal zmierzy się z grającym w Klasie Okręgowej zespołem iPrime Bogacica. Mecz odbędzie się 17 maja na Stadionie Miejskim w Kluczborku.

Półfinał wojewódzkiego Pucharu Polski
LZS Starowice – Stal Brzeg 3:2 / walkower: LZS Starowice – Stal Brzeg (0:3)

bramki: Rudnik 1′, Zychowicz 50′, Ble Dro Narcisse 82′ – Bronisławski 40′, 68′ k

168 thoughts on “Walkower: Starowice wygrały, ale to Stal zagra w finale [FOTOREPORTAŻ]