Czysta Odra

Brzeg już po raz drugi zaprasza na akcję Czysta Odra. Podobnie jak przed rokiem, będziemy sprzątać nabrzeże rzeki w naszym mieście, dokładając w ten sposób cegiełkę do poprawiania jest stanu. W akcji będą uczestniczyły stowarzyszenia i grupy społeczników, ale chętnych do pracy nigdy nie za wiele, dlatego mile widziany jest każdy, kto będzie chciał włączyć się do działania.

Organizatorzy czekają na chętnych brzeżan w sobotę 29 kwietnia od godz. 10.00 na Marinie – przystani rzecznej koło Placu Drzewnego. Uczestnicy otrzymają rękawice i worki, a jeśli warunki na rzece będą sprzyjały – także chwytaki, za pomocą których będzie można sprzątać rzekę bezpośrednio z wody.

Akcję w naszym mieście koordynuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a do współpracy włączyły się m.in. Stowarzyszenie Razem dla Powiatu Brzeskiego, Ratownicy Brzeg, Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej, Zakład Higieny Komunalnej, szczep ZHP Czarna Trzynastka, Ochotniczy Hufiec Pracy, Brzeskie Stowarzyszenie Abstynenta Tama i Powiat Brzeski.

Międzynarodową akcję Czysta Odra organizuje już po raz drugi wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który od wielu lat działa w Polsce na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem. Poszczególne
wydarzenia będą się odbywały od 28 kwietnia do 7 maja na całej długości Odry w Czechach, Polsce i Niemczech, ale też na dopływach naszej rzeki. Stowarzyszenie EKO-UNIA jako regionalny organizator koordynuje akcje na odcinku od Opola do Nowej Soli. Granty dla uczestników akcji ufundował Bank Credit Agricole.

99 thoughts on “Czysta Odra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.