A-klasa: rezerwy Stali remisują z Widawą Wilków

Po ciekawym meczu rezerwy Stali Brzeg zremisowały 3:3 z zespołem Widawy Wilków. Obie ekipy dopisały do swojego dorobku w tabeli A-klasy po jednym punkcie

Przyjezdni od początku grali prostymi środkami, ale robili to naprawdę skutecznie. Już w 12. minucie Widawa otworzyła rezultat po stałym fragmencie gry i strzale z kilku metrów. W 20. minucie brzeżanie wyrównali. Dośrodkowanie Lubczyka z rzutu wolnego głową przeciął Fabian Sikora, kierując futbolówkę do siatki. Po dosyć niemrawym początku żółto-niebiescy ruszyli do ataku i w 35. minucie wyszli na prowadzenie. Indywidualny rajd Mateusza Lubczyka zakończył się golem na 2:1. Tego rezultatu podopieczni Dariusza Żaka nie zdołali jednak utrzymać do przerwy – w 40. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym i rykoszecie do bramki trafili ponownie goście.

W drugiej odsłonie kluczowym momentem była 54. minuta, kiedy to Szymon Zalewski otrzymał drugą żółtą kartkę i Stal II Brzeg musiała grać w osłabieniu. Dziesięć minut później Widawa wyszła na prowadzenie 3:2. Po stracie na 30. metrze przy wyprowadzaniu piłki zawodnik gości przejął futbolówkę i skierował ją do siatki. Na tym strzelanie się jednak nie zakończyło. W 72. minucie składną akcję całego zespołu Stali na gola zamienił Konrad Nędzyński. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

20. kolejka A-klasy
Stal II Brzeg – Widawa Wilków 3:3

bramki: Sikora 20′, Lubczyk 35′, Nędzyński 72′ – Makara 12′, Raduchowski 40′, Hołub 66′
Stal: Stankiewicz – Grajcar, Sikora, Strzelbicki (76′ Mraczek), Makos, Wojciechowski (66′ Chromik), Skakun, Zalewski, Nędzyński, Lubczyk, Ziemba. Trener Dariusz Żak.
Widawa: Gacek – Głodek, Hołub (88′ Lenart), M. Królikowski, M. Makara, D. Królikowski, Pukas, Raduchowski, Marel, Łuniewski, W. Makara. Trener Jarosław Kosiek.