Spotkanie miast partnerskich

Współpraca partnerska samorządów umożliwia wymianę doświadczeń na wielu płaszczyznach i wzajemne korzystanie ze swojej wiedzy w różnych dziedzinach. Po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, do Brzegu przyjechały delegacje z niemieckiego Goslar oraz czeskiego Beroun.

Zwiedzanie renesansowego ratusza, spacer ulicami Brzegu i podziwianie urokliwych kamienic, uroczysta kolacja z koncertem kwartetu smyczkowego w Brzeskim Centrum Kultury czy wyjazd do Muzeum Wsi Opolskiej – to tylko część atrakcji, przygotowanych dla naszych przyjaciół z miast partnerskich.

Cieszę się, że udało nam się spotkać po trudnych doświadczeniach związanych z pandemią! Nie ukrywam, że bardzo brakowało mi tej wymiany doświadczeń i pomysłów. Dziękuję, że przyjęliście zaproszenie. Utrzymywanie dobrych relacji z partnerami jest dla mnie niezwykle ważne – mówił Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Ci, którzy przyjechali do nas po dłuższej przerwie, są pod wrażeniem zmian, jakie na bieżąco dokonują się w mieście. Natomiast goście, którzy po raz pierwszy zwiedzali Brzeg, nie mogli się nadziwić, jak bogatą ma on historię.

Przedstawiciele miast partnerskich wzięli również udział w uroczystościach o charakterze patriotyczno-religijnym z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

UM w Brzegu

95 thoughts on “Spotkanie miast partnerskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.