Wiktora Madejska z Zielęcic wygrała 63. Ogólnopolski Mały Wyścig Pokoju

Zawodnicy i zawodniczki z powiatu brzeskiego od lat odnoszą sukcesy w kolarstwie. Duża w tym zasługa trenera Franciszka Moszumańskiego, który wychował wielu uzdolnionych kolarzy, medalistów mistrzostw Polski i mistrzostw świata. Tym razem, jego podopieczna – Wiktoria Madejska we wspaniałym stylu zwyciężyła w 63. Ogólnopolskim Małym Wyścigu Pokoju. Bardzo dobry wynik na tych zawodach uzyskała też Zuzanna Wojdyła z Klubu kolarskiego Ziemia Brzeska. Zajęła ona w klasyfikacji generalnej 10. miejsce.

Czasy przejazdów Wiktorii były rewelacyjne. Nasza zawodniczka pokonała bowiem w swojej kategorii wiekowej nie tylko wszystkie żakinie, ale również wielu chłopców.

Kolarstwo trenuję od półtora roku pod okiem trenera Franciszka Moszumańskiego. Ostatnio zwyciężyłam Zarówno jazdę indywidualną na czas jak start wspólny w Pucharze Polski w Kraśniku. Jednak za największe sukcesy uważam zdobycie 2 brązowych medali na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich na torze w Pruszkowie oraz ostatnie zwycięstwo w 63. Małym Wyścigu Pokoju, gdzie wygrałam dwa etapy, indywidualną jazdę na czas oraz ostatni etap ze startu wspólnego, co pozwoliło mi zwyciężyć w klasyfikacji generalnej tego wyścigu. Mam nadzieje, że dzięki ciężkiej pracy na treningach uda mi się odnieść sukces na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich na szosie w tym roku – mówi Wiktoria Madejska.

15 thoughts on “Wiktora Madejska z Zielęcic wygrała 63. Ogólnopolski Mały Wyścig Pokoju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.