Posiadał znaczną ilość marihuany – został zatrzymany

Do 10 lat więzienia grozi 36-letniemu mieszkańcowi Grodkowa. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Był nietrzeźwy i posiadał kilka porcji marihuany. Dodatkowo funkcjonariusze z Grodkowa wraz z kryminalnymi z Brzegu zabezpieczyli w jego mieszkaniu kolejne kilkaset gramów zielonego suszu i kilka krzewów konopi indyjskich.

Kilka dni temu około godz. 1:00 w nocy policjanci z Grodkowa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jedną z ulic w mieście porusza się nietrzeźwy kierowca. We wskazany rejon natychmiast udali się funkcjonariusze. Kiedy podejrzanie zachowujący się kierowca zauważył radiowóz, zatrzymał samochód i zaczął się oddalać.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli za nim pieszy pościg. Już po chwili zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, 36-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Dalsze czynności pokazały, że to nie jedyne przewinienie zatrzymanego. Podczas szczegółowej kontroli ujawniono przy nim kilka gramów zielonego suszu. Mężczyzna został zatrzymany, a substancje zabezpieczone. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze z Grodkowa wspólnie z kryminalnymi z Brzegu ujawnili kolejne porcje zakazanych substancji. Łącznie zabezpieczyli 350 gramów marihuany i kilka krzewów konopi indyjskiej.

Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty. Dotyczą one kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, posiadania i posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także uprawy. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

KPP w Brzegu

8 thoughts on “Posiadał znaczną ilość marihuany – został zatrzymany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.