Policja podsumowała długi weekend

Od piątku na drogach ruch był większy niż zwykle. Było to związane z długim wakacyjnym weekendem. Nad bezpieczeństwem osób podróżujących przez nasz powiat czuwali funkcjonariusze z prewencji i drogówki. Policjanci prowadzili kontrole pojazdów zarówno na głównych trasach, jak i tych lokalnych.

W tym czasie na drogach w naszym powiecie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku i nikt nie został ranny. Doszło do 9 kolizji – na szczęście wszystkie okazały się niegroźne. W takcie weekendu policjanci zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych za brak ważnych badań technicznych, a ponad 100 kierowców zostało ukaranych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Każda kontrola pojazdu wiązała się również z badaniem stanu trzeźwości kierowcy. Wśród przebadanych 1 kierowca samochodu i 3 rowerzystów zdecydowało się na jazdę po użyciu alkoholu.

W weekend policjanci prowadzili działania związane ze sprawdzaniem trzeźwość kierowców. Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze z brzeskiej drogówki prowadzili akcję na krajowej 94, podczas której przebadali blisko 400 kierowców. Niestety 5 osób wsiadło za kierownicę będąc po użyciu alkoholu. Ci kierowcy odpowiedzą teraz za popełnione wykroczenie. Grozi im kara aresztu, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna nie mniejsza niż 2 500 złotych.

KPP w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.