W sobotę Stal zagra u siebie z MKS-em Gogolin

Po meczach z czołówką ligi, czas na starcie z ekipą, która plasuje się w strefie spadkowej.

MKS Gogolin – sobotni rywal Stali – w tym sezonie wygrał tylko jedno spotkanie i z pewnością zrobi wszystko, aby utrzeć nosa rywalom z Brzegu. Żółto-niebiescy przy waszym wsparciu będą walczyć tylko i wyłącznie o pełną pulę. Do zobaczenia na trybunach!

6. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej
Stal Brzeg – MKS Gogolin
9 września, godz. 16:30
Stadion Miejski w Brzegu

Bilans bezpośrednich spotkań z MKS-em Gogolin – sobotnim rywalem Stali – jest bardzo korzystny dla żółto-niebieskich. Obie ekipy spotkają się ze sobą po raz piąty w XXI wieku.

Pierwsze starcie odbyło się w sezonie 2013/14, gdy Stal była beniaminkiem IV ligi opolskiej. Zespół prowadzony przez Waldemara Sierakowskiego pokonał wówczas MKS aż 3:0, a hat-trickiem popisał się weteran ligowych boisk Tomasz Rabanda. Zwycięstwo udało się odnieść również w rundzie wiosennej, ale tym razem po bardziej wyrównanym boju. Ostatecznie żółto-niebiescy pokonali zespół z Gogolina po trafieniu Damiana Michalaka.

Nasi przeciwnicy w sezonie 2013/14 spadli z IV ligi, stąd na kolejne pojedynki z tą ekipą czekaliśmy do rozgrywek 2015/16. Tutaj mecze były dużo, dużo bardziej zacięte. Jesienią brzeżanie wygrali 1:0, ale bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry, gdy Michał Sikorski wykorzystał rzut karny. W rundzie rewanżowej natomiast oba zespołu podzieliły się punktami. Brzeżanie napierali, obijali poprzeczkę, ale ostatecznie nie trafili do siatki i mecz zakończył się remisem 0:0.

Historia bezpośrednich spotkań:
28.09.2013, IV liga opolska: MKS Gogolin – Stal Brzeg 0:3 (Rabanda 3)
07.05.2014, IV liga opolska: Stal Brzeg – MKS Gogolin 1:0 (Michalak)
19.08.2016, IV liga opolska: Stal Brzeg – MKS Gogolin 1:0 (Sikorski)
19.03.2016, IV liga opolska: MKS Gogolin – Stal Brzeg 0:0

Stal Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.