Otwarto nową drogę w podstrefie brzeskiej

Nowa droga w rejonie ul. Małujowickiej w Brzegu została oficjalnie uruchomiona! To inwestycja w infrastrukturę techniczną realizowana przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną na terenie rozwijającej się podstrefy Brzeg.

Wybudowana droga wewnętrzna została włączona do istniejącej już drogi powiatowej przy ul. Małujowickiej. To inwestycja, która nie tylko znacząco podnosi atrakcyjność inwestycyjną nieruchomości, ale również skutecznie skomunikuje działki w Podstrefie Brzeg, w tym również działkę, na której obecnie powstaje Lokalne Centrum Biznesu WSSE.

Otwarcie nowej drogi w podstrefie Brzeg to ważny krok naprzód w realizacji naszej wizji – czynienia Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” miejscem, które stale przyciąga, inspiruje i wspiera inwestorów z kraju i zagranicy. Ogromnie cieszę się, że już dzisiaj otwieramy nową drogę w Podstrefie Brzeg, a już za moment, bo jeszcze w tym roku, otworzymy nową halę produkcyjno-magazynową. Te dwie inwestycje będą służyły Brzegowi i jego mieszkańcom. Jestem przekonany, że skutecznie wpłyną na rozwój i dadzą wyłącznie pozytywne efekty gospodarcze w najbliższej przyszłości – mówi Piotr Wojtyczka – Prezes Zarządu WSSE.

Istotę inwestycji podkreślał również obecny na briefingu prasowym Marcin Ociepa – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, poseł ziemii opolskiej. – Są dwie cechy, które niezwykle sobie cenię i uważam, że również cenią je sobie mieszkańcy Opolszczyzny. Są to słowność i skuteczność. Właśnie dlatego współpraca Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i samorządu w Brzegu jest tak udana. Jesteśmy bowiem słowni oraz skuteczni. Mieszkańcom Opolszczyzny chciałem przekazać, że skuteczność jest i będzie moim znakiem firmowym. Umów należy dotrzymywać! Pamiętam jak byliśmy tutaj jakiś czas temu, gdzie było ściernisko, a dzisiaj stoimy na całkiem nowej drodze. Obiecaliśmy mieszkańcom Brzegu teren, który zyska potencjał, będzie przyciągał inwestorów i który będzie symbolem naszej sprawczości. Ja wierzę w potencjał Brzegu, wierzę w potencjał powiatu brzeskiego i całego województwa – powiedział Marcin Ociepa.

Przedsięwzięcie jest przeznaczone do obsługi nowo tworzonych terenów inwestycyjnych na terenie WSSE – Podstrefa Brzeg. Prawidłowe użytkowanie drogi wewnętrznej zostało zapewnione poprzez odwodnienie pasa drogowego w postaci kanalizacji deszczowej wraz z komorowym systemem retencyjno-rozsączającym i przepustem rurowym, budowę oświetlenia ulicznego oraz kanału technologicznego dla potrzeb sieci teletechnicznych. – Ja dzisiaj jestem szczególnie zadowolony, uradowany i szczęśliwy, ponieważ projekt budowy tej drogi oraz tej hali to był projekt, który zapoczątkowałem jako zastępca burmistrza Brzegu. Ta droga tak naprawdę otwiera całą strefę dla inwestorów. Włożyliśmy w to bardzo dużo pracy, bowiem wszyscy pamiętamy końcówkę poprzedniej kadencji samorządu, kiedy ważyły się losy terenów i z wielkim mozołem przez kilka godzin musieliśmy przekonywać radnych do tego, że warto jest powierzyć ten teren specjalistom jakimi są ludzie z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzisiaj widzimy efekt, że była to naprawdę bardzo dobra decyzja! – twierdzi wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski.

Podczas konferencji podkreślono również istotę Polskiej Strefy Inwestycji, która pozytywnie wpływa nie tylko na przedsiębiorców w Brzegu, ale i w całej Polsce. – Od 2018 roku PSI wprowadziła rewolucję w sposobie myślenia o inwestycjach. Dzięki PSI zachęty podatkowe są dostępne w każdym zakątku Polski. Przedsiębiorcy, zamiast koncentrować się wyłącznie na terenach strefy, mają możliwość inwestowania tam, gdzie uznają to za najbardziej korzystne – na prywatnych lub publicznych terenach w całym kraju. To przynosi ogromne korzyści nie tylko dla biznesu, ale również dla lokalnych społeczności, które odnoszą korzyści z nowych miejsc pracy, wzrostu gospodarczego i nowych możliwości – podsumował Piotr Wojtyczka.

One thought on “Otwarto nową drogę w podstrefie brzeskiej

  1. I do agree with all the ideas you have presented in your post. They’re very convincing and will definitely work. Still, the posts are very short for beginners. Could you please extend them a little from next time? Thanks for the post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.