Diamentowe i woskowe obrazy – Kultura u Seniora – kalejdoskop działań

Diamentowe, obrazy nazywane mozaiką diamentową, to wspaniała forma spędzania wolnego czasu i nowe hobby Seniorów, którzy biorą udział w projekcie sfinansowanym przez Fundację PZU: „Kultura u seniora – kalejdoskop działań” realizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

Kolejny etap zajęć pozwala naszym Seniorom na odprężenie, zrelaksowanie i oderwanie się od codziennych zajęć. W trakcie wielu godzin pracy uczestnicy projektu wypełniali obrazy specjalnymi diamencikami o różnych kolorach. Seniorzy, którzy ze względu na zły stan wzroku nie mogli podjąć się tego zadania, w sposób bardzo kreatywny poradzili sobie z obrazkami, malując je farbami lub pisakami wodnymi. Dzięki tej technice powstało 100 diamentowych obrazków „Różowy sad”, a niektóre możemy obejrzeć na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy.


Kolejnym etapem projektu były zajęcia z enkaustyki – z wykorzystaniem woskowych kredek. Technika ta, używana przez starożytnych Egipcjan do zdobienia wnętrz i przez Greków do wypalania obrazów farbami woskowymi na marmurowych tablicach, zagościła u Seniorów w świetlicy wiejskiej w Lubiczu. Nakładali oni kolorowe woskowe kredki i utrwalali je poprzez ogrzewanie, używając maszynek do enkaustyki z różnorodnymi końcówkami.
Kolejne warsztaty z enkaustyki dla uczestników projektu „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” odbędą się w świetlicach wiejskich w Szydłowicach, Błotach oraz Dobrzyniu.

318 thoughts on “Diamentowe i woskowe obrazy – Kultura u Seniora – kalejdoskop działań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *