XII Ekonomalia w ZSE

Już po raz dwunasty w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się Ekonomalia, radosny festyn dla naszej szkoły jej sympatyków, organizowany przez Samorząd Uczniowski. To międzyklasowa rywalizacja na wesoło, nagradzana Przechodnim Pucharem ZSE, który zwycięska klasa dumnie prezentuje przez rok w swoim gabinecie.

Konkurencje są różne i przeprowadzane przez cały rok: na przykład konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową i wielkanocną, na najsmaczniejsze świąteczne ciasto, na najlepszą znajomość „Quo vadis” H. Sienkiewicza, na najciekawsze rekwizyty w Dniu bez Plecaka; albo skakanka zbiorowa.
Dwie najbardziej widowiskowe konkurencje zostawiamy jednak na główną imprezę, podsumowującą wszystkie zmagania. W tym roku był to konkurs na plakat ekologiczny oraz prezentacja trendów modowych i muzycznych wylosowanego wcześniej dziesięciolecia. Plakaty, mimo wietrznej pogody zawisły na siatce wokół boiska za szkołą, na którym odbywa się impreza, a prezentacje odegrane zostały na zaimprowizowanej scenie, przed piłkarską bramką pokrytą siatką maskującą.

Nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć o grillu, rozłożonym wraz z ciastkami, napojami i owocami tuż obok boiska. Obsługiwali go nauczyciele i sympatyk naszej szkoły serwując przypieczoną kiełbasę, cukinię i paprykę oraz napoje, ciastka i owoce, a wszystko – bezpłatnie!

Jak co roku, uczniowie Ekonoma zaskoczyli wszystkich swoją pomysłowością, zdolnościami talentami tanecznymi. Surowe, ale zachwycone jury oraz nauczyciele oglądali występy country, Cleo i Jonatana, widowiskowy taniec z „Dirty dancing”, porywającego charlestona, rock and rolla, szaleństwa małp w kraciastych koszulach i wiele, wiele innych (zachęcamy do obejrzenia fotorelacji i filmiku na naszej fejsbukowej stronie). Wychowawcy także zaangażowali się w rywalizację i głośno kibicowali swoim klasom lub po prostu występowali wraz ze swoimi uczniami, wykazując się talentem aktorskim, poczuciem humoru i rytmu. I właśnie o to chodziło, i nieważne, że Sabrinie oberwał się jej słynny biust podczas wykonywania przeboju „Boys, boys”, a małpie w kratkę zacięły się spodnie – cała szkoła tańczyła, śpiewała, nagradzała brawami wszystkie występy, pomiędzy kęsami kiełbasy i łykami soku.

Na koniec, do odtańczenia belgijki, tradycyjnie wieńczącej naszą imprezę, zgłosiło się tylu chętnych, że zabrakło miejsca pod sceną, w efekcie wielki korowód tancerzy objął całe boisko, jakby wszyscy chcieli zrekompensować sobie dwa lata pandemicznej przerwy w Ekonomaliach.

Dyplomy i Puchar Przechodni ZSE wręczyła pani Małgorzata Mianowany – Małecka, dyrektor szkoły, dziękując organizatorom, uczniom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w imprezę. Zwycięzcą tegorocznych Ekonomaliów została klasa trzecia w zawodzie „technik logistyk”, która zaskoczyła publiczność, wręczając swojej obchodzącej urodziny wychowawczyni tort i kwiaty oraz śpiewając gromkie „Sto lat”.

Mimo prażącego słońca i popołudniowej pory, uczestnicy ociągali się z pójściem do domu, spontanicznie śpiewając i tańcząc na boisku, nawet po oficjalnym zakończeniu Ekonomaliów. Można więc uznać naszą tradycyjną imprezę za bardzo udaną, integrującą uczniów i nauczycieli, oczekiwaną przez cały rok, barwną i jedyną w swoim rodzaju. Za rok – kolejne ciekawe występy, zabawy, konkursy i oczywiście grill!

Czyż więc ZSE nie jest OK…?

ZSE w Brzegu

321 thoughts on “XII Ekonomalia w ZSE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *