Kolejni policjanci zasilą szeregi brzeskiej komendy

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli dzisiaj funkcjonariusze, którzy po przeszkoleniu w Szkole Policji w Katowicach zasilą m.in. szeregi brzeskiej komendy.

W sali imienia insp. Wiktora Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Bartłomiej Burniak. Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Bartłomiej Burniak pogratulował policjantkom i policjantom podjęcia wyzwania, jakim jest służba w Policji. Zwrócił też uwagę na fakt, że nie można dobrze wykonywać obowiązków policjanta bez zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich, którego niewątpliwie policjant w służbie potrzebuje.

4 nowych funkcjonariuszy po 6-miesięcznym przeszkoleniu w Szkole Policji w Katowicach dołączą do swoich kolegów i koleżanek w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu.

Zainteresowanych służbą w Policji zachęcamy do odwiedzenia strony BIP KPP Brzeg, gdzie można się dowiedzieć więcej o procesie rekrutacji i pobrać niezbędne dokumenty

Terminy przyjęć do służby w Policji na 2022:
– 2 sierpnia
– 19 września
– 29 grudnia

Służbę w Policji może pełnić:
– obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
– który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
– korzystający z pełni praw publicznych;
– posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
– posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych;
– podległy szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

151 thoughts on “Kolejni policjanci zasilą szeregi brzeskiej komendy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *