Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” odwiedził Brzeg

W dniach 5-7 lipca 2022 r. w Brzegu, przed ratuszem, na Rynku stacjonował Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Umieszczony został w specjalnym, rozsuwanym samochodzie ciężarowym. Podzielono go na kilka stref odpowiadających tematyce, którą zajmuje się Biuro Programu „Niepodległa”. Odwiedzający mogli znaleźć część poświęconą symbolom narodowym, poznać najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Polaków z lat 1918-1921 oraz zobaczyć artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich, zeskanowane w 3D i prezentowane jako hologramy. Wirtualny Teatr Historii odwiedził Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

„Niepodległa” przygotowała też m.in. projekcje fabularnego filmu VR 360° „Wiktoria 1920”, pokazywanego na specjalnych goglach, pozwalających na przeniesienie się w wirtualną rzeczywistość. Przygotowano także filmy dla młodszych odbiorców (od 12 roku życia). Całość wystawy zamykała strefa zabawy.

Samochodowi towarzyszyły dwa namioty. W jednym z nich podróż w czasie zapewniały gogle VR, które pozwalały spotkać się z tenisistką Jadwigą Jędrzejewską w filmie „Dża-Dża” lub z aktorem Aleksandrem Żabczyńskim w filmie „Nie kochać w taką noc”. W drugim namiocie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wybranym ojcem niepodległości dzięki fotobudce.

150 thoughts on “Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” odwiedził Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *