Festyn dla dzieci w Lubszy

W sobotę (16 lipca) na placu przy basenie w Lubszy odbył się festyn dla najmłodszych. Zorganizowali go lubszański Gminny Ośrodek Kultury wraz z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubszy, Michałowicach, Rogalicach i Mąkoszycach.

Symbolicznego otwarcia imprezy dokonał Bogusław Gąsiorowski, Wójt Gminy Lubsza. Na dzieci czekały m.in. różnorodne konkursy (m.in. konkurencje strażackie) z nagrodami ufundowanymi przez GOK. Były też gry i zabawy, malowanie twarzy, balony, bańki mydlane, dmuchaniec, a także darmowa wata cukrowa i popcorn. Ponadto dzieci mogły zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej, a także obejrzeć sprzęt strażacki.

Foto: Łukasz Józwenko

Cieszę się, że takie tematyczne festyny dla dzieci są organizowane – mówi Bogusław Gąsiorowski. – To połączenie przyjemnego z pożytecznym, bo w formie zabaw i konkursów strażackich najmłodsi w jakimś zakresie poznają, na czym polega odpowiedzialna służba strażaków. To dla dzieciaków naprawdę duża frajda. Chcę też podkreślić, że współpraca gminy Lubsza z naszymi wszystkimi ośmioma jednostkami OSP na terenie gminy układa się bardzo dobrze. Jestem dumny, że są ludzie, którzy honorowo i z poświęceniem pomagają innym. Na naszych strażaków zawsze można liczyć.

Jestem przekonany, że sporo z tych dzieci, które dzisiaj biorą udział w zabawach strażackich, w przyszłości zasili szeregi OSP – dodaje Paweł Fieszak, prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubszy. – Wszystkich chętnych zachęcamy do kontaktu z naszymi jednostkami na terenie gminy.

Super się bawiłem – mówi sześcioletni Staś Kastelik z Czepielowic. – Wszystko mi się bardzo podobało, fajne były konkursy strażackie i wata cukrowa. Jak będę duży, to też chciałbym zostać strażakiem i pomagać innym ludziom.

298 thoughts on “Festyn dla dzieci w Lubszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *