Umowa na ZOL podpisana

Ponad 9 milionów złotych będzie kosztować gruntowna modernizacja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego działającego przy Brzeskim Centrum Medycznym. 1 sierpnia w sali konferencyjnej szpitala podpisano umowę na realizację tego długo wyczekiwanego zadania pomiędzy Powiatem Brzeskim a firmą PPHU Klonex.

– Pacjenci oraz personel ZOL-u bardzo długo czekali na tę informację. Dziś mogę powiedzieć, że modernizacja budynku i terenu wokół staje się faktem. Pełna termomodernizacja, winda, odnawialne źródła energii oraz nowa droga dojazdowa dla karetek do szpitala. To wszystko za półtora roku będzie gotowe. Bardzo się cieszę, że po wielu latach starań, zrealizujemy tę inwestycję. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to miejsce, w którym należało poprawić warunki dla pacjentów, jak i całego personelu pracującego tam w pocie czoła – mówił na spotkaniu starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Zadanie nie byłoby możliwe do zrealizowania bez dotacji, zarówno ze strony rządu, jak i ze strony urzędu marszałkowskiego. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, dzięki wsparciu marszałka Andrzeja Buły, powiat otrzymał 1,1 mln złotych, natomiast z „Polskiego Ładu” aż 4,7 mln. Wicewojewoda Tomasz Witkowski podkreśla, że opieka w ZOL-ach powinna odbywać się w godnych warunkach.

– Dla wielu osób jest to już niekiedy ostatni adres. Warunki dla osób starszych i schorowanych, jak również warunki dla ciężko pracującego personelu, po prostu powinny być jak najlepsze. Cieszę się, że udało się doprowadzić do takiego momentu, że dziś umowa na to zadanie jest podpisywana. Mam nadzieję, że proces inwestycyjny będzie przebiegał bez problemu – dodaje Witkowski.

Wykonawca na zadanie ma 18 miesięcy i zadeklarował, że termin zostanie dotrzymany. Dodajmy, że wszyscy pacjenci ZOL-u na czas przebudowy zostaną przeniesieni do przygotowanych już pomieszczeń w głównym budynku Brzeskiego Centrum Medycznego.

312 thoughts on “Umowa na ZOL podpisana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *