Weekend na podwójnym gazie

W miniony weekend policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj wpadli w niedzielę (31.07) wieczorem.

Pierwszy z nich, 20-letni kierowca audi, został zatrzymany po tym, jak na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że w centrum miasta jeździ samochód, którego kierowca stwarza zagrożenie dla innych osób. We wskazanym rejonie funkcjonariusze zauważyli pojazd opisany w zgłoszeniu i zatrzymali go do kontroli. Badanie pokazało, że kierowca w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem. Drugi kierowca został zatrzymany o godzinie 21.30 na jednej z dróg wylotowych w mieście. 62-letni właściciel audi w organizmie miał blisko 2 promile alkohol.

Obaj mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareagujmy dzwoniąc pod 112. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów lub zabierzmy mu kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.

156 thoughts on “Weekend na podwójnym gazie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *