Groził wysadzeniem mieszkania – nowe ustalenia

W poniedziałek (08 sierpnia) po godzinie 17 brzescy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna mieszkający na ul. Grunwaldzkiej w Brzegu grozi odkręceniem gazu i wysadzeniem mieszkania lub spaleniem budynku i jego mieszkańców.

Na miejsce natychmiast wysłane zostały dwa zastępy JRG Brzeg oraz policja. Mieszkańcy budynku zostali ewakuowani, a strażacy rozłożyli skokochron.

„Mężczyzna uszkodził mienie, wybijając szyby u swoich sąsiadów, a następnie zamknął się w mieszkaniu i groził odkręceniem kurków z gazem – mówi mł. asp. Grzegorz Skorupski z KPP w Brzegu. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze z Brzegu oraz Lewina Brzeskiego, którzy weszli do mieszkania w asyście strażaków.
Sprawca, którym okazał się 44-letni mieszkaniec Brzegu, odpowie teraz za uszkodzenie mienia oraz groźby. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Ze względu na jego stan nie było możliwe przeprowadzenie badania alkomatem. Został on doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu w celu wytrzeźwienia”.

Jak udało się nam ustalić, sprawca jest już na wolności, a policja rozpoczęła czynności w sprawie dokonanych przez niego czynów. Mężczyzna miał już wcześniej kierować podobne groźby wobec swoich sąsiadów.

312 thoughts on “Groził wysadzeniem mieszkania – nowe ustalenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *