Rowerowy rajd „Przez powiat brzeski po zdrowie”

Mimo niezbyt sprzyjającej aury wczoraj (13 sierpnia) o godz. 11:00 na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu pojawiło się prawie 90 miłośników rowerów, którzy ruszyli na trasę rajdu „Przez powiat brzeski po zdrowie” zorganizowanego przez Monikę Jurek, Dariusza Jurka i Sebastiana Rachwalskiego ze Stowarzyszenia Pozytywni.

Wśród uczestników imprezy dominowali brzeżanie, ale nie zabrakło gości z Oławy, Opola i innych miejscowości.

Przekrój wiekowy również był bardzo duży – najstarsi rowerzyści przekroczyli 70. rok życia, a najmłodsza całkiem niedawno świętowała swoje 8. urodziny.

Niespełna 40-kilometrowa trasa rajdu prowadziła przez Kruszynę, Łosiów, Pogorzela, Olszankę, Krzyżowice, Obórki, Przylesie oraz Pępice i zakończyła się na placu przed zamkiem w Brzegu.
Uczestnicy mieli okazję zwiedzić kościoły należące do Szlaku Polichromii Brzeskich, tężnię solankową w Olszance i Centrum Ekokultura w Krzyżowicach.

O edukacyjny aspekt imprezy zadbał Tadeusz Jurek, który w każdym z miejsc historycznych przeprowadził krótki wykład okraszony różnego rodzaju ciekawostkami.

Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z KPP w Brzegu oraz strażacy z OSP Przylesie.
Przepyszny posiłek przygotowały gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich – Liderki Przylesie.
Wyjątkowo smaczne, różane rogaliki, kawa oraz napoje to z kolei zasługa Stowarzyszenia Brzesko-Oławska Wieś Historyczna.

Nie trzeba było również obawiać się tego, że zwiedzie sprzęt, bo tuż za peletonem podążał cały czas wóz techniczny z pracownikami brzeskiego sklepu rowerowego JUMA.

Wśród wszystkich uczestników, którzy wielokrotnie podkreślali, że impreza była bardzo udana, rozlosowano atrakcyjne nagrody – każdy otrzymał również upominek.

Rajd zorganizowany został w ramach programu „Opolskie na Rowery”, a patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego, Andrzej Buła.

157 thoughts on “Rowerowy rajd „Przez powiat brzeski po zdrowie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *