A-klasa wznowiła rozgrywki. Victoria Kościerzyce pokonała młodych Stalowców

Nowy sezon w miniony weekend (20-21 sierpnia) zainaugurowali przedstawiciele A-klasy. W jednym z ciekawszych spotkań pierwszej serii gier piłkarze beniaminka – rezerw Stali Brzeg podejmowali Victorię Kościerzyce.

W mecz, rozgrywany na bardzo grząskim, bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Brzegu, lepiej weszli goście. Już w 10. minucie futbolówkę na lewej nodze miał Grzegorz Doszna i popisał się pięknym strzałem, dając prowadzenie zespołowi z Kościerzyc. Jak się okazało, było to zwycięskie trafienie, bo do końca meczu żadna ze stron nie potrafiła już umieścić futbolówki w siatce.

Przez większość spotkania to młodzi piłkarze Stali dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz grali nią zbyt wolno, przez co nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Victorii. Przyjezdni byli groźni po kontratakach i mogli podwyższyć jeszcze rezultat. Najbliżej celu był Rafał Rajpold, który trafił w poprzeczkę. Stalowcy próbowali odwrócić wynik meczu, ale zadanie utrudniła im czerwona kartka dla Daniela Bieleckiego w 78. minucie. Ostatecznie czujna w defensywie ekipa Victorii Kościerzyce dowiozła korzystny wynik do końca, wygrywając w Brzegu z rezerwami Stali 1:0.

– Trudne spotkanie, też ze względu na murawę. Popadał deszcz, woda stała, do tego boisko było specyficzne, niezbyt duże. Ustawiliśmy się na grę z kontry i to rywale byli częściej przy piłce, ale staraliśmy się szukać swoich sytuacji. W pierwszej połowie wykorzystaliśmy jedną z okazji, w drugiej połowie powinniśmy zamknąć wynik i strzelić jeszcze kilka bramek. W końcówce było dużo walki z obu stron, ale Stal nie stworzyła sobie praktycznie żadnej dogodnej okazji – powiedział trener Victorii Bartosz Kowalski.

– Dzisiaj wygrało doświadczenie. My jako zespół będziemy się uczyć i to doświadczenie dopiero nabierać z każdym meczem. Przegraliśmy środek pola oraz nie potrafiliśmy stworzyć sytuacji pod dobrze zorganizowanym przeciwnikiem na własnej połowie. Było to nasze pierwsze przetarcie i myślę, że z meczu na mecz będziemy jeszcze lepszym zespołem – ocenił spotkanie trener Stali II Damian Dziura.

W pozostałych meczach 1. kolejki A-klasy oglądaliśmy więcej bramek. Nowym liderem został LZS Starościn, który aż 6:0 pokonał KS Dąbrowa.

Stal II Brzeg – Victoria Kościerzyce 0:1
bramka: Doszna 10′
Stal: Nowosielski – Sienicki (70′ B. Bielecki), Zalewski, Urysz, Janczak, Wojciechowski, D. Bielecki, Pietrzak (46′ Kutyła), Sajdyk (46′ Mozoła), Widziak (90′ Micuła), Nędzyński (65′ Lubczyk). Trener Damian Dziura.
Victoria: Józefowicz – Raczkowski, Świechowski, Szetelnicki, Rozkowiński, Rawski (72′ Malewicki), Doliński (80′ Kot), Doszna (90′ Frańczyk), Bonar, Pyrkowski (87′ Siupika), Rajpold (70′ Pączek). Trener Bartosz Kowalski.

Wyniki 1. kolejki A-klasy (grupa 2):
TOR II Dobrzeń Wielki – Żubry Smarchowice Śląskie 0:5
Stal II Brzeg – Victoria Kościerzyce 0:1
LZS Rybna – Victoria II Chróścice 2:0
LZS Starościn – KS Dąbrowa 6:0
Śląsk II Łubniany/Brynica – Polonia Domaszowice 2:1
Widawa Wilków – Victoria Dobrzyń 1:4
Start II Namysłów – Olimpia Lewin Brzeski 3:0

310 thoughts on “A-klasa wznowiła rozgrywki. Victoria Kościerzyce pokonała młodych Stalowców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *