Kamil Rakoczy nowym trenerem piłkarzy Stali

Stal Brzeg błyskawicznie znalazła następcę Marcina Nowackiego. Nowym trenerem naszego trzecioligowca został Kamil Rakoczy, który przez ostatnie trzy lata z sukcesami prowadził Polonię Bytom.

Kamil Rakoczy ma 42 lata i na co dzień mieszka w Bytomiu. Przez większość swojej kariery trenerskiej był związany z miejscową Polonią, gdzie początkowo pracował z młodzieżą, z zespołem rezerw, a także był II trenerem przy pierwszej drużynie. W sezonie 2016/17 Rakoczy prowadził krótko Chemik Kędzierzyn-Koźle z IV ligi opolskiej, natomiast przed rundą wiosenną tamtego sezonu przejął zespół Ruchu Radzionków.

Z tym klubem nowy trener Stali odniósł pierwsze duże sukcesy. „Cidry” najpierw zajęły 2. miejsce w IV lidze śląskiej, natomiast rok później podopieczni Kamila Rakoczego wygrali swoje rozgrywki. W barażach Ruch Radzionków sensacyjnie pokonał Polonię Bytom, awansując tym samym do III ligi. Szkoleniowiec odszedł z klubu w maju 2019 roku, a jego łączny bilans w meczach ligowych na ławce Ruchu to 39 zwycięstw, 18 remisów i 22 porażki.

Kolejnym klubem w karierze Kamila Rakoczego była Polonia Bytom, w której nowy trener Stali pracował przez ostatnie trzy lata. Bytomianie na poziomie III ligi nie schodzili z podium, rokrocznie walcząc o awans i dwukrotnie kończąc rozgrywki na drugim, a raz na trzecim miejscu. W czerwcu bieżącego roku obie strony podjęły decyzję o rozstaniu. Bilans trenera Rakoczego w zespole dwukrotnego Mistrza Polski to 54 zwycięstwa, 14 remisów i 19 porażek.

Nowy szkoleniowiec brzeżan dobrze zna się z kilkoma zawodnikami żółto-niebieskich – Michał Maj, Damian Celuch i Jakub Czajkowski w przeszłości współpracowali z Kamilem Rakoczym w bytomskiej Polonii.

Kamil Rakoczy
Wiek: 42 lata
Miejsce zamieszkania: Bytom
Kluby w karierze trenerskiej:

  • 2019-2022 – Polonia Bytom (sukcesy: trzykrotnie miejsce na podium III ligi, dwukrotnie na 2. pozycji i raz na 3. miejscu. Łączny bilans 54 zwycięstw, 14 remisów i 19 porażek).
  • 2016-2019 – Ruch Radzionków (sukcesy: 2. miejsce w IV lidze w sezonie 2016/17, 1. miejsce i awans po barażach do III ligi w sezonie 2017/18. Łączny bilans 39 zwycięstw, 18 remisów i 22 porażki).
  • 2016 – Chemik Kędzierzyn Koźle (IV liga opolska)
  • do 2016 – Polonia Bytom (młodzieżowe grupy, II trener zespołu seniorów, tymczasowy trener I zespołu)

183 thoughts on “Kamil Rakoczy nowym trenerem piłkarzy Stali

  1. Быстровозводимые здания – это прогрессивные строения, которые отличаются великолепной быстротой строительства и мобильностью. Они представляют собой сооружения, состоящие из заранее сделанных составляющих либо блоков, которые способны быть скоро собраны в месте застройки.
    Металлические здания быстровозводимые владеют гибкостью также адаптируемостью, что позволяет легко изменять а также трансформировать их в соответствии с потребностями клиента. Это экономически продуктивное а также экологически стойкое решение, которое в последние годы приобрело широкое распространение.

  2. Я обратился в seo-prodvijenie-v-msk.ru для поисковой оптимизации моего сайта, когда обнаружил снижение трафика. Результаты не заставили себя ждать: профессиональный подход, отзывчивые специалисты и видимый улучшение ранжирования. Рекомендую!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *