Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Każdy, kto znacznie przekracza dozwoloną prędkość, naraża siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla nieodpowiedzialnych kierowców. Przekonał się o tym 36-latek, który w terenie zabudowanym jechał 120 km/h. Jeśli widzisz niebezpieczne zachowania innych kierowców, zgłoś to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapie zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

W poniedziałek tuż przed godziną 19:00 policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach lokalnych. W Kościerzycach ręcznym miernikiem prędkości namierzyli, jak kierowca bmw znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 36-letni mieszkaniec powiatu nyskiego jechał 120 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 70 km.
Właściciel bmw stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 2 000 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Jeżeli chcesz mieć wpływ na stan bezpieczeństwa w Twojej okolicy, podziel się swoimi spostrzeżeniami z Policją. Reaguj na zagrożenia – również te w ruchu drogowym i skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji, a wspólne działania przyniosą najbardziej oczekiwany efekt – bezpieczeństwo. Skorzystaj z naszego interaktywnego narzędzia – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przypominamy!
Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

307 thoughts on “Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *