Nowy rok szkolny, nowa wyremontowana szkoła ZSB w Brzegu

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 wraz z oficjalnym otwarciem budynku po termomodernizacji, niewątpliwie zapisze się na kartach historii Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.

1 września 2022 r. przywitaliśmy pierwszoklasistów oraz uczniów klas starszych wraz z zaproszonymi gośćmi. W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć Jacka Monkiewicza, Starosty Powiatu Brzeskiego, wicestarosty Ewy Smolińskiej oraz przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego Janusza Jakubowa i oczywiście Moniki Jurek, dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Bardzo miło było nam gościć Anettę Zych-Rzepecką, naczelnika Wydziału Oświaty, Lesława Tomczaka, dyrektora Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, Radnych Powiatu Brzeskiego oraz dyrektorów szkół ponadpodstawowych z Brzegu, rodziców i pozostałych gości.

To wyjątkowy dzień, to pewien przełom w waszym życiu, dokonaliście wyboru, chcąc uczyć się w najlepszej szkole. Przed wami 5 lat ciężkiej pracy w technikum i 3 lata w szkole branżowej. Wasze wybory są wyborem najlepszym. Bo Zespół Szkół Budowlanych, to szkoła dla uczniów, którzy mają ambicje zawodowe. To tutaj będziecie zdobywać kwalifikacje – mówiła do młodzieży Renata Jabłońska-Denes, dyrektor szkoły.

To wielki sukces dla nas wszystkich – nauczycieli, uczniów, rodziców, że doczekaliśmy się nowego wnętrza szkoły, po tylu latach oczekiwania na dobry czas. Ten czas nastał i od tego roku oficjalnie możemy cieszyć się z przeprowadzonej modernizacji szkoły, w której docieplono ściany, wymieniono drzwi i okna, a także centralne ogrzewanie i instalację elektryczną. Ponadto szkoła zyskała odnawialne źródła energii – zamontowana została instalacja fotowoltaiczna oraz pompa ciepła. Po długim remoncie, 1 września oficjalne przecięto symboliczną wstęgę, by należycie rozpocząć rok szkolny w nowych okolicznościach.

Miniony rok szkolny był trudny, trwający remont, niesprzyjające warunki do nauki, ale udało się Wam.

Dziękuję za Waszą pomoc – zwrócił się do uczniów i dyrekcji Starosta Powiatu Brzeskiego. Życzę Wam samych sukcesów, żeby nauka przychodziła Wam z dużą łatwością i pamiętajcie, że ten czas w szkole to nie tylko nauka, ale i zdobywanie nowych doświadczeń, przyjaźni, znajomości, które mogą przetrwać do końca życia. Nauczycielom życzę samych radości i sukcesów w pracy, życzę by wasz zapał nigdy nie zgasł – dodał Starosta.

Monika Jurek wspominała z wielkim sentymentem czas, kiedy pracowała w naszej szkole:

Dziś mija 30 lat, jak właśnie 1 września rozpoczynałam tu, w tym miejscu, swoją pracę – mówiła była dyrektor. Remont naszej szkoły był dla mnie wielkim marzeniem, które w tamtych czasach nie mogło być zrealizowane. Teraz oddajemy Wam odnowiony budynek, mam nadzieję, że będziecie z niego korzystać, a praca i nauka w takich warunkach będzie na pewno łatwiejsza. Nie zmarnujcie tego, co dostaliście – zwróciła się Monika Jurek do uczniów. To także wasza praca i zaangażowanie. Nauczycielom życzę, by status nauczyciela szybował w górę – dodała Monika Jurek, która przekazała również życzenia od Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Niech rozpoczynający się dziś rok szkolny spełni nadzieje, przynosi radość z każdego osiągniętego celu, codziennie daje nowe siły. Wakacje zakończone, a nowy rok szkolny 2022/2023 uważamy za otwarty.

Dziękujemy firmie „Ogrody na wymiar” za przepiękne donice oraz zagospodarowanie głównego wejścia do szkoły. Dziękujemy firmie DK.Garden z Szydłowic za rośliny.

Wartość zadania wyniosła 4 364 492,36 zł brutto, z czego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Powiat Brzeski otrzymał dofinansowanie w kwocie prawie 2,2 mln zł.

ZSB W BRZEGU

162 thoughts on “Nowy rok szkolny, nowa wyremontowana szkoła ZSB w Brzegu

 1. This is the perfect website for everyone who wants to find out about this topic.
  You realize so much its almost tough to argue with you (not that I
  actually would want to…HaHa). You certainly put a fresh spin on a topic that’s been discussed for a long time.
  Excellent stuff, just wonderful!

 2. Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other blogs?
  I have a blog based upon on the same subjects you discuss and would love to have
  you share some stories/information. I know my visitors would
  appreciate your work. If you are even remotely interested, feel free to send me an e mail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *