Grał wojewódzki Puchar Polski. Stal Brzeg i LZS Starowice w kolejnej rundzie

W środę (7 września) rozegrana została kolejna runda wojewódzkiego Pucharu Polski. Obie ekipy z powiatu brzeskiego wygrały swoje spotkania i awansowały do kolejnej rundy.

Najciekawiej spośród wszystkich par 1/16 finału zapowiadał się mecz Stali Brzeg z liderem IV ligi opolskiej – Ruchem Zdzieszowice. Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczęli gospodarze, a konkretnie Dariusz Zapotoczny, który w 31. minucie celnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Amina Stitou. Jeszcze przed zmianą stron Stalowcy wyszli na prowadzenie za sprawą dwóch goli Damiana Celucha. W drugiej połowie żółto-niebiescy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, lecz brakło im skuteczności. Ostatecznie ekipa Kamila Rakoczego wygrała 2:1 i awansowała do kolejnej rundy, w której zmierzy się z Fortuną Głogówek.

Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg 1:2
bramki: Zapotoczny 31′ – Celuch 40′, 45′

Problemów z awansem nie miał LZS Starowice, który mierzył się z reprezentantem klasy okręgowej, LKS-em Goświnowice. Nasz czwartoligowiec już po upływie 25. minut prowadził 2:0, a w drugiej części gry jeszcze podwyższył rezultat. Ostatecznie ekipa Jakuba Reila zwyciężyła 3:0, a na listę strzelców wpisali się Rakowski, Atroszko i Władkowski. Zespół spod Grodkowa w 1/8 finału zagra z OKS-em Olesno.

Czarni Otmuchów – Fortuna Głogówek 2:3

158 thoughts on “Grał wojewódzki Puchar Polski. Stal Brzeg i LZS Starowice w kolejnej rundzie