Grodków: IV runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie

W minioną niedzielę (4 września) odbyła się w Grodkowie IV runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Tym razem to my byliśmy gospodarzami owego wydarzenia, które jednocześnie było jedynym takim na Opolszczyźnie.

Do sportowej rywalizacji stawiło się około 130 zawodników z całej Polski, w tym reprezentanci AMK GRODKÓW.

W słonecznej, wrześniowej aurze od samego rana, trwały już treningi dowolne i kwalifikacje. Około godziny 11:00 nastąpiło otwarcie zawodów i ruszyły wyścigi w kategoriach MX Masters, MX65, MX85, MX Kobiet, MX2BiC, MX1BiC, MX Junior, MX Open oraz MX Amator. Ryk silników na maszynie startowej był po prostu epicki, coś pięknego.

Do walki zagrzewała zawodników jak zwykle niezawodna i licznie zgromadzona publiczność. Było słychać oklaski, dźwięki piły spalinowej, gwizdanie, okrzyki, brawa, odpalone zostały kolorowe race. Doping był rewelacyjny! Kibice naprawdę się postarali, a zawodnicy dali im w zamian pełen emocji show, który spikerowaniem podkręcał Pan Andrzej Rencz – specjalista w tej dziedzinie.

W strefie dla kibica można było zakupić pyszne smakołyki, lane piwo oraz wyposażyć się w akcesoria motocrossowe, czy też opony do motocykli crossowych. Jednym słowem, cały paddock tętnił życiem!

W wyścigach obserwowaliśmy między zawodnikami zaciętą walkę do samego końca. Gościliśmy osoby biorące udział w Mistrzostwach Polski, Czech, czy też Mistrzostwach Świata w klasach juniorskich.

Grodkowska ekipa wyjeździła dobre miejsca i nawet dwa w czołówce. I tak #111 Amin Rekik zajął miejsce 9 (MX65), #299 Tymon Kotala miejsce 3 (MX85), # 719 Grzegorz Dziekan miejsce 2, #118 Mieczysław Łagowski miejsce 7 (MX Masters 50+), #531 Andrzej Seremet Jr. miejsce 12 (MX Junior), #420 Ariel Groński miejsce 6, #379 Łukasz Kwiecień miejsce 12, #477 Marek Lorek miejsce 13 (MX2BiC). W klasie MX Masters #332 Andrzej Seremet niestety nie ukończył wyścigu przez awarię hamulca, natomiast w klasie Amator #844 Brian Szefer zajął 7 miejsce, #76 Sebastian Gall miejsce 6, a #23 Sobiesław Markowski mógł stanąć na podium, gdyby II wyścig ukończył na czołowej pozycji. Niestety tak się nie stało, gdyż nasz kolega uległ wypadkowi, tracąc na chwilę przytomność i trafił na badania do szpitala. Na szczęście ma się dobrze i wrócił do domu.

Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim za przybycie, a zwłaszcza zawodnikom – gwiazdom imprezy oraz kibicom, którzy dopingiem i obecnością napędzali rajderów do rywalizacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby te zawody mogły się odbyć, za pomoc w organizacji i przygotowaniu toru oraz całym przebiegu wydarzenia.

Dziękujemy także OSP z Gnojnej i Tarnowa Grodkowskiego, a także ekipie medycznej z Wrocławia MTB Medica.

Ogromne podziękowania dla sponsorów za wsparcie finansowe i rzeczowe. Bez Was by się nie udało.

Dziękujemy sponsorom:
– Władze Miasta i Gminy Grodków – Burmistrzowi Markowi Antoniewiczowi, Zastępcy Burmistrza – Waldemarowi Wójcickiemu oraz Pani Dorocie Zawadzkiej z Działu Promocji,
– Gospodarstwo Rolne Bogusław Młot,
– Gospodarstwo Rolne Janusz Kubieniec
– Agro-Diłaj Jarosław Diłaj
-GARDEN KWARC
– CST
– GO-ROL Sp. z o.o.
– oleje Eni
– Transport Szefer
– KTM Salon Serwis MF EnduroCross
– GrodWiK Sp. z o.o.
– anjolSTOP Centrum Motoryzacyjne „u Stopki”
– ecoLUK
– OKiR
– Junak
– MP Usługi Podnośnikiem Marcinków Paweł
– wasbud
– BIERZYŃSKI.EU
– ZYGMAR Zygmunt Marcinków
– Górażdże Kruszywa
– P.P.H.U. DOMUS Kazimierz Sewioło
– 888 Design Przemysław Piecha
Dziękujemy także Patronom Medialnym:
– TVP3 Opole
– Przegląd Brzeski
– Panorama 24
– nto
– Grodków TV

Było super, jeszcze raz wszystkim bez wyjątku dziękujemy!

Tekst i foto: Paulina Rekik

156 thoughts on “Grodków: IV runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *