Grodkowscy policjanci odwiedzają dzieci w przedszkolach i szkołach

Co jest ważne dla najmłodszych podczas drogi do przedszkola i szkoły? Wzajemny szacunek do kolegów z grupy i asertywne zachowanie, gdy ktoś namawia do złego, a także ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z Grodkowa podczas odwiedzin policjantów z tamtejszego komisariatu.

Zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, na spacerze i podczas zabawy na podwórku były tematami rozmowy z maluchami z Grodkowa. Policjanci przede wszystkim zwrócili uwagę na to, aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna, stosować się do niej. Wszystko po to, by dzieciom uświadamiać, jak ważne jest prawidłowe zachowanie na drodze. Dzielnicowi podkreślili, jak ważne jest, aby każdy wiedział, co jest dobre, a co złe i jeśli ktoś namawia do niebezpiecznego zachowania, muszą ocenić, co jest właściwe.

Policjanci mówili o tym, że nie można bić, szarpać i obrażać innych. Nie można zabierać i niszczyć zabawek należących do koleżanek i kolegów. Każdy z nas jest inny, nie wszyscy musimy się lubić i nie z każdy w przedszkolu, szkole i na podwórku się bawić. Jednak szacunek należy się każdemu. Dlatego tych wartości uczymy najmłodszych.

Pamiętajmy, że edukacja naszych pociech leży w naszych rękach. To jacy z nich ludzie wyrosną, zależy od nas dorosłych. Rozmawiajmy z dziećmi w domu, słuchajmy i poświęcajmy im czas od najmłodszych lat. Wtedy na pewno zaprocentuje to w przyszłości i będziemy dumni z naszych pociech.

205 thoughts on “Grodkowscy policjanci odwiedzają dzieci w przedszkolach i szkołach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *