Wspólne działania – wspólny cel!

Kolejna edycja kampanii „Bądź odpowiedzialnym kierowcą” dobiega końca. W tym czasie, podczas kontroli drogowych, policjanci przekazali kilkaset zestawów edukacyjnych, które zawierały informacje dotyczące przepisów drogowych i konsekwencji niestosowania się do nich. Wszystko po to, aby podnosić świadomość kierowców i poprawiać bezpieczeństwo na naszych drogach.

W ramach kampanii edukacyjnej pn. „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”, realizowanej wspólnie z Gminą Brzeg, przez całe wakacje policjanci z Brzegu rozdawali materiały edukacyjne. Celem naszych działań było przede wszystkim podnoszenie świadomości kierowców i poprawa bezpieczeństwa na drogach w Gminie Brzeg.

Kilkaset zestawów informacyjnych trafiło do kierowców, a na antenie Radia Park emitowany był spot dotyczący konsekwencji kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Przez całe wakacje policjanci przeprowadzili 5 000 badań stanu trzeźwości, z tego 26 kierowców zdecydowało się na kierowanie pod wpływem alkoholu, a 10 było w stanie po użyciu alkoholu. Blisko 60 przebadanych rowerzystów było nietrzeźwych, a kolejnych kilkunastu odpowie za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci zatrzymali do kontroli ponad 1 700 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, 3 z nich straciło uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Blisko 100 dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Odnotowaliśmy 8 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby.

Przypominamy!!!

– Jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2‰ do 0,5‰, to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
– W przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5‰, to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowanie jako przestępstwo.

Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie może prowadzić samochodu! Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg. Warto pamiętać, że każdy, kto nie ma pewności co do stanu trzeźwości, może wykonać takie badanie w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. W naszej siedzibie znajduje się stacjonarny samoobsługowy alkomat. Takie badanie również można wykonać w Komisariatach Policji w Lewinie Brzeskim oraz w Grodkowie.

328 thoughts on “Wspólne działania – wspólny cel!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *