Trwa remont placu zabaw w Parku Centralnym

W Parku Centralnym trwają prace polegające na przebudowie placu zabaw. Widać już pierwsze efekty robót. Wkrótce rozpocznie się montaż nowych urządzeń zabawowych!

24 maja 2022 r. została podpisana umowa z firmą Brukarstwo Odwadniane Terenu i Roboty Bitumiczne „JARZĄBEK” Spółka Jawna, na realizację zadania pn. „Remont placu zabaw w Parku Centralnym”. Obejmuje ono remont alejek parkowych przylegających bezpośrednio do placu zabaw, budowę piaskowej nawierzchni bezpiecznej, wymianę urządzeń zabawowych, ławek i koszy na śmieci oraz wykonanie ogrodzenia.

Zakończono już większość prac przy odbudowie alejek, wykonano również część nowych nasadzeń i zamontowano nowe ławki oraz część ogrodzenia. Kolejnym etapem jest montaż urządzeń zabawowych. Nowoczesne wyposażenie placu zabaw uatrakcyjni to miejsce i zachęci do spędzania w nim czasu.

Cieszę się, że widoczny jest postęp prac. Już niedługo najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać z zupełnie nowych urządzeń zabawowych. Ta inwestycja ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, ale również poprawę estetyki obiektu – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Zadanie realizowane jest przy wsparciu ze środków pochodzących z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, a koszt prac wynosi 627.813,33 zł.

315 thoughts on “Trwa remont placu zabaw w Parku Centralnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *