Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece już w październiku

Upalne lato i wakacje już za nami. Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza, a na rodzica broszura przygotowana przez Instytut Książki.

NOWA EDYCJA, NOWA WYPRAWKA CZYTELNICZA
Z myślą o najmłodszych czytelnikach, przygotowano zupełnie nową Wyprawkę Czytelniczą, której premiera przypada na październik. Znajdziecie w niej autorską książkę napisaną i zilustrowaną specjalnie dla tego projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Nowością w tegorocznej kampanii będą również wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Mamy ogromną nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Wspólne czytanie to nie tylko wspaniała zabawa i rozwój w wielu obszarach, ale też budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do wspólnoty rodzinnej i lokalnej.

JAK DZIAŁA PROJEKT ?
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu już po raz kolejny bierze udział w projekcie. Do tegorocznej edycji zgłosiliśmy się razem z ponad 6700 bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z nich, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

DLACZEGO WARTO Z DZIECKIEM ODWIEDZAĆ BIBLIOTEKĘ?
– Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
– Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
– Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie“, powiedział Umberto Eco, wybitny współczesny pisarz. Ale kto czyta DZIECKU książki – żyje poczwórnie!
Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Księcia Ludwika I w Brzegu – Oddział dla Dzieci

165 thoughts on “Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece już w październiku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *