Stal zagra z Polonią Bytom. To będzie mecz z podtekstami

Już w najbliższą sobotę, 17 września do Brzegu na pojedynek ze Stalą przyjedzie Polonia Bytom. Z wielu względów spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie.

Po pierwsze, klub z Bytomia jest najbardziej utytułowanym zespołem w III lidze. W XX wieku niebiesko-czerwoni dwukrotnie zostawali Mistrzami Polski, czterokrotnie wicemistrzami, a ponadto odnosili liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Polonia jako pierwszy klub w Polsce zakwalifikowała się do pierwszej rundy Ligi Mistrzów oraz jako jedyni w kraju zdobyła europejskie trofeum, wygrywając Puchar Intertoto w 1965 roku.

Historia to jedno, a teraźniejszość to drugie. Po wielu perturbacjach związanych z problemami finansowo-organizacyjnymi bytomianie znaleźli się w IV lidze, skąd stopniowo zaczęli piąć się w górę. Po awansie do III ligi rok do roku kończyli sezon na podium, ale zawsze brakowało im czegoś, by postawić kropkę nad „i”. Bardzo duże wzmocnienia dokonane latem, a także zatrudnienie doświadczonego trenera Ryszarda Wieczorka miały pomóc w realizacji celu, lecz jak na razie Polonia zawodzi. Cztery zwycięstwa i trzy porażki oraz siedmiopunktowa strata do Rakowa II Częstochowa jak na razie nikogo w bytomskim klubie nie satysfakcjonują.

Sytuacja Stali jest jeszcze bardziej nieciekawa. Żółto-niebiescy przegrali ostatnie pięć ligowych meczów z rzędu i znaleźli się na przedostatniej pozycji w tabeli. Światełkiem w tunelu mogą być ostatnie, niezłe w wykonaniu brzeżan występy, choć i one nie kończyły się zdobyciem jakichkolwiek punktów.

Dodatkowym smaczkiem, który elektryzuje kibiców obu zespołów jest fakt, że zarówno w Stali, jak i Polonii są osoby w przeszłości związane z klubem rywala. Trenerem Stali jest Kamil Rakoczy, który przez ostatnie trzy lata pracował z zespołem z Bytomia, ponadto w drużynie tej występowali Damian Celuch, Michał Maj i Jakub Czajkowski. W zespole przeciwników natomiast gra Tomasz Gajda, wieloletni piłkarz Stali.

– Polonia Bytom zawsze wywołuje u rywali dodatkową mobilizację, tym bardziej że jest to jeden z faworytów ligi. Myślę, że czas w końcu na przełamanie, bo trochę tych porażek się uzbierało. My głów nie zwieszamy, rozmawiałem z chłopakami po ostatnim meczu i oni czują się coraz pewniej na murawie, także liczę, że w sobotę sprawimy jakąś niespodziankę – zapowiada trener Kamil Rakoczy.

Pojedynek 8. kolejki III ligi pomiędzy Stalą Brzeg a Polonią Bytom zostanie rozegrany w sobotę, 17 września o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski w Brzegu.

157 thoughts on “Stal zagra z Polonią Bytom. To będzie mecz z podtekstami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *