Odboje Brzeg zdominowali turniej w Wołczynie

Zespół Oldboje Brzeg wygrał po raz czwarty z rzędu Turniej OLDBOYS 35+ o Puchar Burmistrza Wołczyna.
W zawodach wzięło udział 11 zespołów. Nasza ekipa wystąpiła w składzie: Marcin Raczkowski, Marcin Łobodziec, Marcin Nowacki, Dariusz Waryga, Wojciech Kaszub, Grzegorz Piekarczyk (kapitan), Adam Pankiewicz, Krzysztof Pawlik, Adam Lubieniecki, Paweł Adamczyk, Rafał Zalewski oraz Krzysztof Tesarowicz (trener), Andrzej Śliwiński (prezes) i Piotr Tuchowski (kierownik zespołu, fotoreporter).

Turniej odbywał się na boisku trawiastym, które było podzielone na dwa mniejsze boiska. Mecze były rozgrywane w systemie sześciu zawodników w polu plus bramkarz. Mecz trwał 20 min.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Brzeżanie trafili do grupy A:

Melba Krzeszowice
Oldboy Polonia Wołczyn
Błękitne Orły Złotczew
MKS Pogoń Oleśnica
Oldboje Brzeg
Rawimex Knurów

1. kolejka: Oldboje Brzeg – Oldboy Polonia Wołczyn 2:1 (bramki: Kaszub, Nowacki)
2. kolejka: Oldboje Brzeg – Melba Krzeszowice 1:1 (bramka: Waryga)
3. kolejka: Rawimex Knurów – Oldboje Brzeg 0:4 (bramki: Kaszub x2, Pawlik, Waryga)
4. kolejka: Oldboje Brzeg – MKS Pogoń Oleśnica 2:0 (bramki: Łobodziec, Nowacki)
5. kolejka: Błękitne Orły Złotczew – Oldboje Brzeg 0:4 (Bramki: Zalewski x2, Kaszub, Lubieniecki)

Zespół Oldboje Brzeg w fazie grupowej zgromadził 13 punktów i awansował do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. W półfinale czekała na nich ekipa z Trzcinicy. Nie sprawiła ona jednak brzeżanom zbyt wielu problemów. Nasza drużyna bardzo dobrze spisała się w obronie i bez większych problemów pokonała rywali 3:0. Na listę strzelców wpisał się Lubieniecki i dwukrotnie Kaszub.

Finałowe spotkanie Oldboje Brzeg – Oldboys Team Wołczyn zapowiadało się bardzo emocjonująco. Zespoły znają się dobrze. Rywalizowały ze sobą w poprzednich turniejach, ale nigdy w finale.

Ekipa z Wołczyna cofnęła się na swoją połowę i czyhała na kontrataki, ale doskonale spisywała się zarówno brzeska defensywa, jak i bramkarz.

W 10. minucie Kaszub zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną celnym strzałem, który dał prowadzenie brzeżanom. Miejscowi rzucili się do odrabiania strat, ale nasza ekipa skutecznie oddalała niebezpieczeństwo od swojego pola karnego.

W końcówce spotkania Waryga zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Piłka odbiła się po drodze od nóg przeciwników, zmyliła bramkarza i wpadła do siatki.

Oldboje Brzeg wygrali spotkanie finałowe 2:0 i czwarty raz z rzędu zdobyli Puchar Burmistrza Wołczyna. Ponadto najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Wojciech Kaszub.

Dziękuje chłopakom za walkę i poświęcenie oraz zdrowie, które zostawili na boisku – mówi trener brzeżan Krzysztof Tesarowicz. Co do wyróżnień, oprócz Wojtka Kaszuba, który dostał statuetkę najlepszego zawodnika, na słowa uznania zasługuje również Krzysztof Pawlik, który grał w formacji obronnej, a jego występy były prawie bezbłędne. Dariusz Waryga oraz Marcin Nowacki również zaprezentowali dobrą i równą formę w całym turnieju, strzelając przy tym ważne bramki dla naszego zespołu. Wszyscy zawodnicy dołożyli swoją cegiełkę do osiągniętego sukcesu.

310 thoughts on “Odboje Brzeg zdominowali turniej w Wołczynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *