Olimp wygrywa na inaugurację sezonu 2022/2023

32-30 (15-13). Takim wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie Olimpu w sezonie 2022/2023. Rywalem był zespół Trójka Nowa Sól. Grodkowianie mogą zatem cieszyć się z 3 punktów, które z pewnością dobrze zadziałały na morale zespołu.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny pewnie wykańczały akcje. Na przerwę to jednak nasi zawodnicy schodzili z dwubramkową przewagą.

Druga połowa była jeszcze bardziej zacięta. Olimp rozpoczął ją od rzucenia bramki i wyjścia na trzybramkowe prowadzenie. Drużyna z Nowej Soli, podobnie jak w pierwszej połowie, nie zamierzała jednak łatwo oddać spotkania i w 43 minucie doprowadziła do pierwszego tego dnia remisu (21-21).
Chwilę później bramkostrzelny tego dnia Jakub Migoń rzucił kolejną bramkę dla naszej drużyny, jednakże drużyna gości równie szybko odpowiedziała tym samym i znów był remis.

Do końca spotkania wynik był sprawą otwartą. W 52. minucie Olimp wyszedł na trzybramkową przewagę, ale prawdziwy horror zaczął się w 58. minucie, gdy na tablicy widniał wynik 29-29. Minutę później było już 30-30.

Daniel Jendryca rzucił jednak w końcówce dla Olimpu dwie bramki i mecz zakończył się zwycięstwem naszej ekipy 32-30.

Warto zaznaczyć, że Olimp sporo zawdzięcza swojemu nowemu bramkarzowi – Janowi Braciszewiczowi, który rozegrał świetne spotkanie. Drużyna z Nowej Soli miała 8 rzutów karnych, ale 4 z nich Jan pewnie wybronił. Wiele razy równie pewnie interweniował w meczu, co na pewno mocno przyczyniło się do wygranej.

Gratulacje dla całej drużyny, która pokazała charakter, walczyła do końca i zwyciężyła.

To już ostatni mecz, który Olimp zmuszony był rozgrywać bez publiczności.

Już dziś zapraszamy kibiców na spotkanie, które odbędzie się 30 września (piątek) o godz. 19. Olimp zagra na własnym parkiecie, a przeciwnikiem będzie drużyna ŚKPR Świdnica.

Skład Olimpu i bramki:
Braciszewicz Jan, Kopaniecki Rafał, Majewski Maciej, Tomasz Lechowicz, Kasperski Igor, Jendryca Daniel 10, Garncarz Łukasz 1, Smoliński Jakub, Dyktyński Przemysław 1, Wiśniowiecki Mateusz, Pietryka Kacper, Niewiadomski Michał 5, Ungier Marcel 3, Sobstel Karol, Migoń Jakub 9
Trenerzy: Adam Boczarski i Paweł Łągiewka
Kierownik drużyny: Piotr Sołtys

155 thoughts on “Olimp wygrywa na inaugurację sezonu 2022/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *