W przenosinach pacjentów ZOL-u pomagali strażacy

Ponad 60 podopiecznych Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego trafiło do głównego budynku Brzeskiego Centrum Medycznego. W dniach 13-14 września trwały ich przenosiny. W akcję zaangażowany był personel brzeskiego szpitala, jak również strażacy. Kilkunastu druhów pomagało w bezpiecznym transporcie osób schorowanych, szczególnie pacjentów leżących. Modernizacja ZOL-u wkracza w kolejną fazę.

– Nasi pacjenci trafiają do głównego budynku przy ulicy Mossora i tam będą przebywać dopóki nie zakończy się przebudowa zakładu. Niestety zakres prac jest tak duży, że osoby te nie mogą przebywać w istniejącym budynku ZOL-u. Tutaj, w naszej głównej siedzibie przygotowaliśmy godne warunki dla osób chorych. W akcji zaangażowani są strażacy, z czego bardzo się cieszymy i już dziękujemy. Nasi druhowie przy okazji ćwiczą procedury ewakuacyjne – tłumaczy dyrektor BCM-u Kamil Dybizbański.

A my przypomnijmy, że po wielu latach starań Powiat Brzeski rozpoczął gruntowną przebudowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego działającego przy szpitalu. Inwestycja kosztować będzie ponad 9 mln złotych. Zadanie jest dotowane z pieniędzy rządowych oraz unijnych. Pełna termomodernizacja, winda, odnawialne źródła energii oraz nowa droga dojazdowa dla karetek do szpitala – to główne elementy tego jakże ważnego zadania. Wszystko ma być gotowe za niecałe półtora roku.

169 thoughts on “W przenosinach pacjentów ZOL-u pomagali strażacy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *