GTA w Brzegu: 22-letni kierowca z cofniętymi uprawnieniami i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

W sobotę w nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na jednej z głównych ulic w Brzegu zauważyli pojazd, który na ich widok zaczął się pospiesznie oddalać. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazd nie zatrzymał się.

Policjanci natychmiast podjęli pościgu. W tym czasie dołączył do nich patrol kryminalny. Na obrzeżach miasta kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Dalej podjął pieszą ucieczkę. Już po kilkuset metrach funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Badanie narkotesterem pokazało, że mężczyzna kierował pod wpływem narkotyków, a w systemie widniała informacja o cofniętych uprawnieniach.

W pojeździe podróżowały jeszcze dwie osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jeden z pasażerów, 24-letni mężczyzna, posiadał przy sobie kilka gramów klefedronu.

Za zmuszenie policjantów do pościgu i ucieczkę 22-latkowi grozi do 5 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat. Odpowie on również za kierowanie pod wpływem narkotyków. Natomiast starszy mężczyzna, za posiadanie narkotyków, musi się liczyć z karą do 3 lat więzienia.

319 thoughts on “GTA w Brzegu: 22-letni kierowca z cofniętymi uprawnieniami i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *