Spacer studyjny po Brzegu

Prezentacja bogactwa przyrodniczego Brzegu, zwiedzanie Ratusza czy spacer po Parku Wolności – to jedne z wielu punktów wizyty studyjnej, która odbyła się 20 września w naszym mieście. 

Przedstawiciele opolskich samorządów uczestniczyli w wizycie studyjnej, by poznać zrealizowane działania rewitalizacyjne w Brzegu. To dobra okazja do wymiany doświadczeń w zakresie tworzenia Gminnych Programów Rewitalizacji. Samorządowcy mogli zwiedzić Ratusz Miejski, zobaczyć brzeskie planty czy Park nad Fosą wraz z amfiteatrem.

Dzięki rewitalizacji jesteśmy dumni z wielu miejsc w mieście, które przyciągają uwagę zarówno turystów, jak i mieszkańców. Mamy się czym pochwalić – założenie zbiornika „Kwadratówka”, nowo utworzony Park Staromiejski czy Staw Cegielniany z infrastrukturą to jedne z wielu przykładów zrewitalizowanych obiektów – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w Ratuszu, gdzie Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przywitał gości, a Wiceburmistrz Bartłomiej Kostrzewa przedstawił bogactwo przyrodnicze miasta. Następnie samorządowcy zwiedzili ten renesansowy obiekt i odbyli warsztaty pn. Jak ująć rozwiązania z zakresu błękitnej i zielonej rewitalizacji w gminnym programie rewitalizacji? Po krótkiej przerwie nastąpiło zwiedzanie Brzegu w ramach spaceru studyjnego.

Dziękuję przedstawicielom samorządów za przybycie do naszego miasta. Brzeg wciąż się zmienia, pięknieje. Cieszę się, że mogliśmy zaprezentować zrewitalizowane obiekty, którą są naszą dumą – dodał Burmistrz Jerzy Wrębiak.

Zobacz film Bogactwo przyrodnicze Brzegu

160 thoughts on “Spacer studyjny po Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *