Lato już za nami, teraz czas na jesienną profilaktykę

Bezpieczeństwo to hasło, które towarzyszy policjantom podczas każdej służby. Dbają o nie każdego dnia, a także uczą dzieci, młodzież i przypominają starszym osobom, jak samemu o nie zadbać. Przez całe lato funkcjonariusze wykorzystywali różne okazje do tego, aby z mieszkańcami naszego powiatu porozmawiać o tym, co ważne. Teraz czas na profilaktykę jesienną i troskę o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Ostatnie letnie pikniki już za nami. Podczas nich policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o wakacyjnym wypoczynku. Przypominali jak zadbać o własne bezpieczeństwo i jak rozsądnie korzystać z czasu nad wodą, by we wrześniu szczęśliwie wrócić do swoich obowiązków. Dla naszych brzeskich seniorów funkcjonariusze zawsze mieli profilaktyczne rady, jak być sprytniejszym od oszustów, którzy czyhają na ich oszczędności.

Kiedy zaś czas wakacji dobiegł końca, a wraz z nim rozpoczął się rok szkolny, policjanci zainaugurowali spotkania z dziećmi w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Oprócz pogadanek w szkołach i przedszkolach uczestniczyli w wielu rodzinnych festynach, podczas których mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Tak było podczas ostatniego festynu, w który zaangażowali się policjanci z Lewina Brzeskiego. Zadbali o to, aby dzieci poznały podstawowe zasady dotyczące pieszych, korzystania z przejść i znajomości sygnalizacji świetlnej. Był też radiowóz, możliwość odciśnięcia swoich odcisków i policyjna maskotka, z którą dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Piękna złota jesień z pewnością do nas zawita i jeszcze w tym roku będziemy mogli się cieszyć promieniami słonecznymi. Tymczasem miejmy na uwadze bezpieczeństwo naszych pociech w drodze do szkoły. Aby były widoczne, kiedy jest pochmurno i mgliście, warto od najmłodszych lat tłumaczyć, jak ważne są elementy odblaskowe i przekonywać do noszenia ich, nawet w terenie zabudowanym.

324 thoughts on “Lato już za nami, teraz czas na jesienną profilaktykę

  1. يعمل مصنع إيليت بايب Elite Pipe في العراق كمحفز لتطوير البنية التحتية ، حيث يزود السوق بأنابيب البولي إيثيلين عالي الكثافة وأنابيب uPVC والتجهيزات التي تساهم في نمو ونجاح مختلف القطاعات.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *