Badania socjologiczne dot. profilu ekspozycji Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów 

Dr Dariusz Byczkowski, Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu i prof. Mariusz Sawicki z Uniwersytetu Opolskiego poinformowali o rozpoczęciu realizacji umowy, którą MPŚl. podpisało z opolską uczelnią. Dotyczy ona wykonania badań socjologicznych związanych z profilem ekspozycji Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w dawnym Gimnazjum Piastowskim – Oddziale Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Jest to kolejne działanie w ramach prac badawczych przygotowujących opracowanie koncepcji przyszłego Muzeum.

Badania w całości finansowane są ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzić je będą naukowcy z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Opolskiego. Efekty poznamy w grudniu.

Przypomnijmy, że badania socjologiczne są częścią składową przygotowań do opracowania koncepcji zagospodarowania obiektu Gimnazjum. Obecnie zakończyliśmy część terenową badań archeologicznych. Trwa opracowania wyników tych prac. Jesteśmy w trakcie kolejnych badań architektonicznych i konserwatorskich obiektu. Przygotowujemy się do wykonania analizy konstrukcyjnej obiektu gimnazjalnego.

Wszystkie te działania są konsekwencją decyzji podjętych w trakcie posiedzenia Kolegium Doradczego ds. utworzenia Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów powołanego przez Dyrektora Muzeum. Posiedzenie miało miejsce wiosną tego roku.

156 thoughts on “Badania socjologiczne dot. profilu ekspozycji Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *