Fit-śniadanie to podstawa

Śniadanie to pierwszy, a dla wielu również najważniejszy posiłek podczas dnia. Dostarcza nam energii i składników odżywczych na pierwsze godziny funkcjonowania. Zdarzają się jednak osoby, które zapominają o śniadaniu lub traktują je jako konieczność i jedzą to, co akurat jest pod ręką. Brak śniadania oznacza jednak obniżoną koncentrację, ospałość i zmniejszoną efektywność w pracy lub szkole. Co zatem warto zjeść rano, aby dobrze przygotować się na resztę dnia?

Makroskładniki
Najważniejsze są makroskładniki, czyli podstawowe elementy diety, takie jak węglowodany, tłuszcze czy białka. Zdrowe śniadanie nie może opierać się tylko na jednym z tych elementów, powinno zawierać je wszystkie.
Dobry pomysłem na zdrowe śniadanie jest na przykład owsianka na mleku z dodatkiem jogurtu, orzechów lub pestek dyni i słonecznika. Taki zestaw gwarantuje sporą ilość węglowodanów, ale też tłuszcze i białko. Niezastąpione podczas śniadania są też kanapki. Dobrej jakości pieczywo jest zdrowe, a warzywa, wędliny i nabiał pozwolą skomponować prawdziwą bombę pełną mikroskładników. Pamiętajmy jednak aby na naszym chlebie lub bułce lądowało zróżnicowane menu. Sam dżem nie jest najlepszym pomysłem, ale już biały ser z miodem i orzechami, jak najbardziej.

Odwieczny brak czasu
Poranki bywają trudne. Łóżko wydaje się najwspanialszym miejscem na świecie, a czas do rozpoczęcia pracy mija niebezpiecznie szybko. Pojawiający się później pośpiech powoduje, że przygotowanie zdrowego śniadania staje się dużym problemem. A przecież istnieją rozwiązania szybkie i jednocześnie bardzo zdrowe – koktajle. Za pomocą blendera i kilku składników można przygotować niezliczoną ilość różnych smaków. Podstawą powinien być jednak zawsze dodatek białkowy (mleko, jogurt, mleko kokosowe, ryżowe lub owsiane). Do tego warto zawsze dodać owoce i orzechy. Ostateczny kształt porannego fit-drinka zależy tylko od waszej kreatywności.

Różnorodność
Powtarzanie jednego lub dwóch rodzajów śniadań to niezbyt dobry pomysł. Różnorodność pokarmów to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Różne produkty posiadają inne zestawy witamin, składników odżywczych i inny skład mikroelementów. Uzupełniają się one, dlatego monotonne menu może po pewnym czasie przyczynić się do niedoborów witamin. Co zatem jeść? Wszystko, ale z rozsądnym uwzględnieniem różnorodności i świadomością, że dobrze zbilansowana dieta jest kluczem do zdrowego życia.

Zdrowe śniadanie każdego dnia
A co jeśli nie masz czasu na to, aby każdego dnia przygotowywać zdrowe, różnorodne śniadanie? Rozwiązanie jest proste, Fit-morning zrobi to za ciebie. Pięć dni w tygodniu możesz otrzymywać doskonale zbilansowany posiłek. Dzień wcześniej sam skomponujesz swoje menu. Wystarczy wejść na stronę www.fit-morning.pl i wybrać to, co masz ochotę zjeść jutro. Gotowe, świeże śniadanie trafi prosto pod Twoje drzwi (do godz. 6:00) lub do miejsca Twojej pracy (do godz. 9:00). Posiłki dowożone są od poniedziałku do piątku.

340 thoughts on “Fit-śniadanie to podstawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *