40-latek ukradł 8 ton zboża, grozi mu do 5 lat więzienia

Do 5 lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi gminy Lewin Brzeski. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież 8 ton zboża i zniszczenie 60 arów uprawy rolnej. Zebrane przez policjantów materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu łącznie dwóch zarzutów. Dotyczą one kradzieży i zniszczenia mienia. Do tych zarzutów się przyznał. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Na początku września, policjanci z Lewina Brzeskiego przyjęli zawiadomienie o kradzieży zboża i zniszczeniu pola uprawnego. Z relacji poszkodowanego wynikało, że z magazynu w jednej z miejscowości w gminie miało zniknąć 8 ton pszenicy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Już dzień po zgłoszeniu ustalili podejrzewanego – to 40-letni mieszkaniec gminy Lewin Brzeski. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna pożyczył traktor od jednego z sąsiadów, a przyczepę od drugiego. W nocy pojechał do oddalonej o kilka kilometrów miejscowości i tam wjechał do magazynu, skąd skradł 8 ton pszenicy. Podczas szeregu wykonanych przez policjantów czynności okazało się, że mężczyzna, jadąc po zboże, zniszczył 60 arów uprawy kukurydzy.

Podejrzany swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 17 000 złotych. Zabrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dwóch zarzutów. Dotyczą one kradzieży i zniszczenia mienia. Do przedstawionych zarzutów się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

155 thoughts on “40-latek ukradł 8 ton zboża, grozi mu do 5 lat więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *