Grała A-klasa. Wygrana Stali II, remis Kościerzyc, porażka Victorii i Olimpii

W miniony weekend rozgrywana była 6. kolejka A-klasy. Zespoły z powiatu brzeskiego radziły sobie w niej ze zmiennym szczęściem.

Trzy punkty zdobyła Stal II Brzeg w starciu ze Śląskiem II Łubniany/Brynicą. Podopieczni Damiana Dziury wygrali aż 5:0, a hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Konrad Nędzyński. Dwa trafienia po zmianie stron zanotował natomiast Szymon Widziak. Końcowy rezultat mógł być jeszcze znacznie wyższy, lecz gospodarze zmarnowali kilka świetnych okazji na kolejne gole.

Remis 1:1 w pojedynku ze Startem II Namysłów zanotowała Victoria Kościerzyce. Namysłowianie jako pierwsi wyszli na prowadzenie w tym meczu, gdy w 19. minucie bramkę zdobył Kamil Smolarczyk. Jedno oczko dla zespołu Bartosza Kowalskiego w 61. minucie uratował Łukasz Doliński.

Nie zapunktowały w ten weekend Olimpia Lewin Brzeski i Victoria Dobrzyń. Szczególnie dziwić mogą rozmiary przegranej tego drugiego zespołu, bo dobrzynianie przegrali z KS Dąbrowa aż 0:5! Piłkarze z Lewina Brzeskiego na wyjeździe ulegli natomiast Victorii II Chróścice 0:2.

W tabeli A-klasy (grupy 2) Victoria Kościerzyce plasuje się na 4. miejscu, rezerwy Stali są 10., pozycję niżej znajduje się Victoria Dobrzyń, a piłkarze Olimpii Lewin Brzeski pozostają na przedostatnim, 13. miejscu. Liderem z kompletem zwycięstw jest LZS Starościn.

Wyniki 6. kolejki A-klasy:
Żubry Smarchowice Śląskie – Polonia Domaszowice 1:1
KS Dąbrowa – Victoria Dobrzyń 5:0
Victoria II Chróścice – Olimpia Lewin Brzeski 2:0
Victoria Kościerzyce – Start II Namysłów 1:1
TOR II Dobrzeń Wielki – Widawa Wilków 6:1
Stal II Brzeg – Śląsk II Łubniany/Brynica 5:0
LZS Rybna – LZS Starościn 0:5

184 thoughts on “Grała A-klasa. Wygrana Stali II, remis Kościerzyc, porażka Victorii i Olimpii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *