Od 75 lat wspierają dzieci na Opolszczyźnie

Opolski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci świętuje Jubileusz 75-lecia istnienia. Uroczysta Gala odbyła się na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci to organizacja o silnej tradycji, która potrzeby najmłodszych stawia zawsze na pierwszym miejscu. Wszelkie podejmowane przez Towarzystwo działania ukierunkowane są na szeroko rozumiane wsparcie dzieci i młodzieży. Opolski Oddział TPD czyni dobro już od 75 lat. Z tej okazji zorganizowano Galę, podczas której wspominano najważniejsze inicjatywy tej organizacji oraz wręczono wyróżnienia i okolicznościowe statuetki.

27 września 2022 roku w Sali Pinottiego, na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu Regionalnego Oddziału TPD. Prezes Zarządu, pan Marian Nowakowski podziękował za tak liczne przybycie oraz przywitał wszystkich gości, wśród których obecny był Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Na uroczystość przybyli także m.in. Posłanka Violetta Porowska oraz Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Następnie zgromadzeni na wydarzeniu mogli obejrzeć specjalnie przygotowane występy artystyczne i wokalne, po czym głos zabrał prof. Leszek Stadniczenko – wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie. Kolejnym punktem Gali było nagrodzenie osób, które od wielu lat wspierają tę organizację. Jedna ze statuetek trafiła do Burmistrza Jerzego Wrębiaka, który podczas okolicznościowego przemówienia podziękował za działalność Towarzystwa.

To zaszczyt, że mogę świętować z Państwem ten piękny Jubileusz. Dziękuję za zaangażowanie w pomoc najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Życzę Państwu dalszych owocnych lat pracy i wytrwałości w realizacji dobrych pomysłów – powiedział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

160 thoughts on “Od 75 lat wspierają dzieci na Opolszczyźnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *