Brzeg gotowy na sezon grzewczy

Miasto jest przygotowane do sezonu grzewczego. Ciągłość dostaw ciepła dla mieszkańców Brzegu oraz wszystkich instytucji korzystających z miejskiej sieci ciepłowniczej nie są zagrożone.

Rozpoczyna się sezon grzewczy, który w tym roku będzie wyjątkowo trudny ze względu na kryzys energetyczny. Zarówno ceny ciepła sieciowego czy opału, jak i dostępność surowców energetycznych budzą niepokój wśród społeczeństwa. Brzeżanie mogą jednak odetchnąć z ulgą. Bezpieczeństwo i ciągłość dostaw ciepła dla mieszkańców miasta oraz wszystkich instytucji korzystających z miejskiej sieci ciepłowniczej nie są zagrożone.

21 września 2022 roku, podczas konferencji prasowej w Ratuszu Miejskim, Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak zapewnił, że miasto jest gotowe na sezon grzewczy.

W aktualnej sytuacji niedoboru paliw na rynku, zapewnienie ciągłości dostaw ciepła było dla miasta i miejskiej spółki ciepłowniczej priorytetem. Jesteśmy przygotowani i mogę zapewnić, że w domach brzeżan będzie ciepło – powiedział Jerzy Wrębiak.

Prezes Zarządu BPEC Dariusz Wawrzyniak oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej BPEC Krzysztof Tysier podkreślają, że spółka ma zagwarantowane umową z PGG dostawy miału węglowego na cały sezon grzewczy. Już ponad 60% niezbędnego opału znajduje się na placu ciepłowni, a w najbliższych dniach i tygodniach będą realizowane kolejne dostawy. Spółka posiada możliwości bieżącego finansowania zakupów opału, co jest istotne w sytuacji dużego wzrostu cen miału węglowego.

W Brzegu odbiorcy ciepła systemowego nie mają powodów do niepokoju – powiedział Prezes BPEC-u Dariusz Wawrzyniak.

164 thoughts on “Brzeg gotowy na sezon grzewczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *