Punkty potrzebne jak tlen. Piłkarze Stali zagrają w sobotę z Odrą Wodzisław

W sobotę, 1 października piłkarze brzeskiej Stali staną przed szansą na zakończenie fatalnej serii siedmiu porażek z rzędu. W pojedynku 10. kolejki III ligi żółto-niebiescy zmierzą się z Odrą Wodzisław Śląski.

Aby przypomnieć sobie tak złą passę brzeżan, trzeba cofnąć się do sierpnia 2011 roku. Wówczas Stalowcy prowadzeni przez Jacka Opałkę rozpoczęli sezon IV ligi opolskiej od wygranej 1:0 z Silesiusem Kotórz Mały, by kolejne siedem meczów przegrać. Ostatecznie brzeżanie zakończyli swój koszmar zwycięstwem w 9. kolejce rozgrywek z solidnym Piastem Strzelce Opolskie (2:1). Koniec końców brzescy piłkarze nie zdołali jednak utrzymać się w IV lidze.

Aby historia znów się nie powtórzyła, żółto-niebiescy muszą szukać punktów w najbliższych spotkaniach, w których zmierzą się z rywalami będącymi w swoim zasięgu. Taką ekipą wydaje się też zespół Odry Wodzisław, w której latem dokonano „wietrzenia szatni”. W miejsce kilkunastu pożegnanych zawodników zakontraktowano jedenastu następców, z czego aż sześciu pochodzi z Ukrainy. Wodzisławianie w obecnym sezonie grają w kratkę, a zwycięstwa przeplatają stratą punktów. Na ten moment z dorobkiem 11 oczek niebiesko-czerwoni plasują się na 11. pozycji w tabeli.

Mecz Stal Brzeg – Odra Wodzisław Śląski zostanie rozegrany w sobotę, 1 października o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Brzegu. Zapraszamy.

312 thoughts on “Punkty potrzebne jak tlen. Piłkarze Stali zagrają w sobotę z Odrą Wodzisław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *