Młodzi kolarze pojechali po medale – relacja z wyścigu kolarskiego

Ogromne emocje towarzyszyły uczniom startującym w Otwartych Mistrzostwach Brzegu w Rowerowym Wyścigu Przełajowym. W sobotę na starcie stanęło blisko stu zawodników z kilkunastu szkół, którzy rywalizowali na dystansach od 700 m do 3,5 km.

To był siódmy wyścig organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, a czwarty na Placu Drzewnym, który jest już stałą bazą dla mistrzostw. Zawodnicy ścigali się w większości po trawiasto-ziemnej trasie usianej zakrętami i na metę wpadali zmęczeni, ale często z uśmiechami na twarzach.

Dużo emocji było w każdym wyścigu, a największa rywalizacja toczyła się wśród chłopców z klas IV-VI, bo na starcie w tej kategorii stanęło aż 37 kolarzy. Zwyciężył Franciszek Urbański ze szkoły w Kuniowie, który
wygrywał już rok wcześniej – wówczas w najmłodszej kategorii.

Podobnie było wśród najstarszych zawodników – wygrał Daniel Szczepański z PSP 3 w Brzegu, który w 2021 roku wygrał kategorię 10-12 latków. Drugie zwycięstwo z rzędu w naszych zawodach osiągnęła również Wiktoria Madejska z PSP nr 6 w Brzegu, która wygrała w silnie obsadzonej kategorii dziewcząt z klas IV-VI.

Po ostatnim wyścigu zawodnicy z miejsc I-III otrzymali medale oraz nagrody, a kilkudziesięciu kolejnych kolarzy również bidony ufundowane przez firmę Weron – dystrybutora marki Namdesport. Z tej okazji dziękujemy za wsparcie naszego wyścigu przez Wojciecha Pszczolarskiego, wywodzącego się z Brzegu medalisty mistrzostw świata i Europy w kolarstwie torowym.

Dziękujemy również nauczycielom z brzeskich szkół, którzy przyprowadzili na zawody kilkudziesięciu swoich uczniów: Marcie Hawrylów, Małgorzacie Michalak, Annie Teklińskiej, Andrzejowi Jędrzejce, Bartoszowi Kowalskiemu i Markowi Szulczewskiemu. Brawa należą się także rodzicom i dziadkom, którzy przyprowadzili swoje dzieci i wnuki na Plac Drzewny, a potem gorąco dopingowali ich na trasie.

Wyniki:
dziewczęta – kategoria 2013 i młodsze
1. Helena Szetelnicka (PSP 4 Oława)
2. Zofia Gabryel (PSP 6 Brzeg)
3. Jagoda Kulawinek (PSP 6 Brzeg)

chłopcy – kategoria 2013 i młodsi
1. Krzysztof Czekajło (ZSP Czepielowice)
2. Kuba Zembrowski (ZSP Czepielowice)
3. Kacper Marecik (SPSK Michałowice)

dziewczęta – kategoria 2010-2012
1. Wiktoria Madejska (PSP 6 Brzeg)
2. Zuzanna Wojdyła (GZSP Skarbimierz – Lipki)
3. Hanna Wojdyła (GZSP Skarbimierz – Lipki)